Nagyhalas praktikák IV. rész - Helykeresés és koncentrált etetés

Nagyhalas praktikák IV. rész - Helykeresés és koncentrált etetés

Az év utolsó túráján a Nagyhalas praktikák sorozatot folytatom, melyben a behordásos módszert mutatom be az eddigieknél is nagyobb részletességgel. Ezen belül is a legnagyobb hangsúlyt a helykiválasztásra, lebójázásra, etetési technikára, etetőkeverék elkészítésére és a végszerelék behúzásának ismertetésére fektetem. Jelen cikkben és a hozzátartozó kisfilmben a helykiválasztás praktikáival, a bóják kihelyezésének módszerével és a koncentrált etetéshez szükséges különleges eszköz bemutatásával foglalkozom extrém vízmélységnél. Akik szeretnének többet megtudni e horgászmódszerről, vagy csak kíváncsiak a víz alatt készült kisfilmre, azok ismét tartsanak velem, mert az eddigieknél is megdöbbentőbb képsorokat láthatnak, melyeket még azon kedves horgászok is ámulattal nézhetnek végig, akiket egyáltalán nem érdekel a bojlis pontyhorgászat…

E bemutató helyszínéül a sorozatom egyik epizódjában már szerepeltett bányatavat választottam. Erre ez az egyik legalkalmasabb helyszín. Biztosan emlékeztek még a csodálatos környezetre:

Szemet gyönyörködtető látvány mellett…
… majdnem ivóvíz tisztaságú tóban, melyben több méterre lelátni

Az első lépés a bóják kihelyezése. Nagyon fontos a meghorgászandó terület helyes megválasztása, mert ezen nagyon sok múlhat. Hiába a legjobb csali vagy a legjobb felszerelés, ha a halak számára kedvezőtlen vagy nehezen elérhető helyet horgászunk meg. A megfelelő helykiválasztásról bővebben a cikkhez tartozó kisfilmből tájékozódhattok.

A következő fontos dolog a megfelelő etetés elkészítése, figyelembe véve az időjárási viszonyokat és a halak táplálkozási szokásait. Mivel a horgásztúra a késő őszi időpontra tolódott, és a célhalak a minél nagyobb testű pontyok voltak, ezért a kis mennyiségű, de rendkívül koncentrált etetést választottam.

Az ilyen apró szemű magvak, mire a fenékre érnek a 14 méteres vízmélységben, akár több méterre is eltávolodhatnak az etetésünktől

De hogyan lehet egy extrém mélységű tóban koncentráltan etetni, ha az etetőkeverékünk apró magvakat is tartalmaz? Egy a finomszerelékes berkekből kölcsönvett FOX Bait Dropper Large eszköz segítségével! Ennek lényege, hogy akár 2-3 marék etetőkeveréket, összetevőktől és a vízmélységtől függetlenül is képes maximális koncentráció mellett közvetlenül a végszerelék mellé juttatni. Használata rendkívül egyszerű, nem igényel szaktudást:

Kinyitom a Bait Dropper fedelét
Beletöltöm a kívánt etetőkeveréket, mely jelen esetben még egészen apró szemű repcét is tartalmaz
Csak arra kell figyelni, hogy ne töltsétek meg púposan, mert nem lehet majd rázárni a fedelét
Visszakerült rá a fedele és mehet a kiválasztott helyre
Külön előnyt jelent, hogy az etetőkeverék étvágyfokozó tartalma egy illatcsíkot húz egészen a vízfenékig, közvetlenül az etetésünkhöz
Amikor megfeneklett a szerkezet, automatikusan kinyílt, és kihullott belőle az előzőleg beletöltött anyag
Ezt addig ismétlem még a megfelelő mennyiséget nem juttattam a végszerelékem mellé. Ez jelen esetben 4 Bait Droppernyi anyag volt
A képen csak 1 méteres a vízmélység, de itt is jól látható, hogy a bal oldali etetés, melyet csak kézzel dobtam a vízfelszínre, sokkal nagyobb sugarú körben terül el, mint a jobb oldali, melyet a Bait Dropper segítségével juttattam be
A végszerelék közvetlenül a koncentrált etetés mellett, indulhatok vissza

Amikor elindulok a csónakkal a horgászállásom felé, két dologra kell figyelnem:

Az egyik fontos dolog amire figyelni kell, hogy mindig feszes legyen a zsinór, ezt az ujjaimmal szabályozom

A másik, hogy ügyeljek arra, hogy ne legyen túl feszes a zsinór, vagy nehogy megakadjon, mert ebben az esetben elmozdulhat a végszerelékem, vagy ami még rosszabb, be is akadhat valahová, ahol hozzáférhetetlenné válik a halak számára. Ezzel rendkívül értékes időt vesztegetnék el.

Minden végszerelék a helyén

Ha szeretnétek még részletesebb információkat kapni a behordásos módszerrel kapcsolatban, vagy ha kíváncsiak vagytok a Bait Dropper víz alatti működésére, vagy ha csak érdekelnek a víz alatti felvételek, akkor tekintsétek meg a cikkhez tartozó kisfilmet. Egy kis ízelítő a kisfilmből:

Köszönet az Octopussy Búvárközpontnak a víz alatti felvételek elkészítésében nyújtott segítségéért. www.octopussy.hu

Folytatása következik…

Írta: Kovács Zoltán
www.sbsbojli.hu
Videó: Takács Péter, Octopussy Búvárközpont
Fotó: Takács Péter

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.