Flúgos Futam II., 2010. június 4-5-6, Csépa. Fussunk neki ismét!

Flúgos Futam II., 2010. június 4-5-6, Csépa. Fussunk neki ismét!

Eljött ismét az idő, a hívójelet halljátok, olvassátok. A tavalyi lelkesedésetektől felbuzdulva idén is hívjuk az amatőr, de mégis elszánt és profi szinten tudó bojlisokat, a flúgosokat egy megmérettetésre. Az idei versenyünket Csépára, az ottani gyönyörű szép versenypályára szerveztük. Tekintsétek meg a részleteket, amik segíthetnek a döntésben, ha ti sem szeretnétek kimaradni egy ilyen buliból!

A tavalyi nehézségeken okulva, már ami a pálya végleges kiválasztását illeti, idén már nem szerettem volna hasonló hibába esni, így jó előre „lezsíroztam” az ajánlatot tevő vízkezelőkkel feltételeinket és természetesen elbíráltuk az ő kéréseiket is. Több nagyon előnyös ajánlatot kaptunk, amit a későbbiekben a következő futamokon természetesen igénybe is vennénk, ha még aktuálisak lesznek! Az idei futam helyszínéül a csépai holtágak egyikét, az úgynevezett versenypályát választottuk ki. Időpontul pedig, mivel a tavalyi erősen őszi volt, most egy nyár eleji időpontot néztünk ki. A továbbiakban majd lehetőség lesz akár tavaszi, nyárvégi időpontokra is, de ne menjünk a dolgok elébe, azt még meg is kell élnünk nekünk és a versenyünknek is!

A versenypálya eleje…
… és ott messze, a sárga nagy fáknál a vége

Mint már a tavalyi, első futam beharangozójában elmondtam, pár éve gyötört a gondolat, hogy egy teljesen amatőr bojlis versenyt, versenysorozatot kellene csinálni, minden évben más vízen és a lehetőségekhez képest természetes vízen, ahol bizony nem csak a hibátlan 20+-os pontyokra lehet számítani (bár a lehetőség és a halak ehhez is adottak), hanem a 2 mínuszosokra is... Ahol a törpeharcsa is vendég lehet a horgunkon, és ahol nem kell szerénykedni bolti szerelékeinkkel a csili-vili gyáriak, a szponzoráltaké mellett, és nem kell szégyellni, ha nem jön 48 óra alatt 500 kiló halunk össze. Végezetül pedig, ami nagyon fontos szempont, ha nem a legfontosabb a döntésben, a rendkívül alacsony nevezési díj! Nyilván nem a veszteségeinkből élünk mi sem, de nem ebből akarunk jóllakni, nekünk már az nyereség, ha sikerül pár kellemes órát szerezni mindnyájunknak!

A fenti gondolatokkal természetesen nem diszkriminálni szeretném a neves versenyzőket, de nekik évről évre megadatik a lehetőség, hogy indulhassanak nagy versenyeken, erős háttérrel, míg nekünk, lelkes amatőröknek ez szinte soha. Tavaly sokan, meglepően sokan értettétek és éltetek a lehetőséggel, amit a beteljesült vágyaim hoztak létre. Az idén ismét felajánlom minden bojlis horgászatba szerelmes amatőrnek, hogy részt vehessen a soron következőn!

A tavalyi amatőrök a megnyitón…
… és néhányan verseny közben

A csépai holtágak egyik fantasztikusan vadregényes, de mégis kényelmesre, a versenyzésre alkalmassá tett ágát, a versenypályának nevezettet választottuk az idei futam helyéül. Ősszel láttam és csak azt mondhatom, hogy ezt a természet (és az emberek, akik kialakították) is ilyen versenyekre találta ki! Hossza kb. 800 méter, a szélessége nagyjából egyenletesen 60-80 méter, a jelenlegi (Tisza-vízzel feltöltött) mélysége a túlparti nádnál kb. 1,5-2 méter. Az itteni parton akár 3-4 méterrel kezd, és a mederben elérheti az 5-6 métert is. Az őszi állapotokban, amikor a jelenleginek kb. felére le volt engedve a vize, akkor a szemközti nád előtt, a szárazabb részeken jól láthatóan rengeteg kagyló hevert, ami arra utal, hogy erősen kagylós a terep.

Az őszi vízállás, a mostani alatt kb. 2-2,5 méterrel
A kagylóhéjak árulkodnak

És hát igen, a halakról is essen szó! A tavalyi tabdi versenyünkön nem bővelkedhettünk halfogásokban, pedig a galádak rendszeresen megmutatták magukat, hogy léteznek, ott vannak a vízben, de hiába kínáltátok fel a finom falatokat, nem nagyon volt rá igényük! Nos, idén ígéretet kaptam a vízkezelőitől, a csépai horgászegyesület vezetőitől, hogy a versenyünk előtt két-három héttel telepítenek 20 mázsa 3 és 5 kilogramm közötti pontyot a vízbe. Emellett elmondásuk szerint is sok szép példány élhet a vízben, amurból akár 20 kiló körüliek is, pontyból is a szép, jól küzdő tiszai nyurgák! Na, és ne hagyjuk ki a horgászéletünket megszomorító törpéket sem, igen, vannak azok is, nem is kicsik!

Vannak kisebb „akadályok” is…
… és van hely a sátraknak is

Az alábbiakban a verseny kiírást olvashatjátok el:

Flúgos Futam II., Amatőr bojlis kupa, Csépa
A verseny időpontja: 2010. június 4-6. (péntek-vasárnap)
A verseny időtartama: 48 óra
A versenyen 25 csapat indulására van hely és lehetőség.
A verseny csapatverseny, minden csapat kettő főből áll, illetve egy fő segítővel egészülhet ki.(A segítő teljes értékű csapattag, bedobhat, fáraszthat, szákolhat). Természetesen szívesen látjuk a csapattagok kísérőit, családtagjait is. Sátorállításra van lehetőség.

A verseny menete:

2010. június 4. péntek

14:00-15:00: gyülekező a helyszínen, regisztráció, adategyeztetés, megnyitó, horgászhelyek kisorsolása
15:00-16:00: kisorsolt horgászállások elfoglalása, tábor kialakítása, felszerelés összeállítása, felkészülés, alapozó etetés
16:00: a verseny kezdete

2010. június 6. vasárnap

16:00: a verseny lefújása
16:00-16:30:
utolsó mérlegelés, összesítés, eredményhirdetés
16:30-tól: záró vacsora

Díjazás:

  • I-II-III. helyezett csapat: 1-1 kupa/versenyző,
  • legnagyobb hal kifogója: 1 kupa,
  • emellett értékes nyeremények, ajándékok, melyeket horgászcikk gyártók ajánlottak fel.

Nevezési díj: 10.000 Ft/csapat (2 fő), mely tartalmazza a horgászati lehetőséget a verseny idejére, a szombati és a vasárnapi főtt ételt. A kísérőknek az ebéd 2.000 Ft/fő.

A nevezési díjat előzetesen kérjük postai csekken vagy átutalással a szervezők címére eljuttatni, a címet és/vagy a bankszámlaszámot minden jelentkezővel e-mailben tudatjuk, ezért kérném, hogy mindenki pontos elérhetőséget adjon meg!

Bármilyen kérdéssel e-mailben fordulhatnak hozzánk:

jeszy@vadkert.net
gumikacsa71@freemail.hu

Rálátás a pályára féltávról…
… és a másik végéről

A verseny szabályai:

  • A verseny a már megszokott baráti találkozó és a profi versenyek ötvözete, de természetesen nem vérre menő, inkább tapasztalatszerzésre, ismerkedésre (egymással, a technikákkal, eszközökkel, csalikkal…) van kihegyezve, viszont mindentől függetlenül várunk mindenkit, lett légyen vérprofi, vagy lelkes amatőr! „Gyári csapatok” jelentkezését azonban nem áll módunkban elfogadni.
  • A verseny csapatverseny, minden csapat kettő főből áll, illetve egy fő segítővel egészülhet ki (a segítő teljes értékű csapattag, bedobhat, fáraszthat, szákolhat). Minden csapat négy, egy horgászhelyen legfeljebb két rod podon elhelyezett horgászbottal horgászhat. Botonként egy darab egyágú horog szerelése, felcsalizása engedélyezett.
  • A botok, orsók, kapásjelzők tekintetében nem szelektálunk, de értelem szerint mindenki a jól bevált bojlis szerelését hozza, ne rakóval, pickerrel, feederrel próbálkozzon!
  • A horgászat, etetés és fárasztás kizárólag partról történik, vízre menni tilos. Csapatonként egy darab marker használata engedélyezett.
  • Etetőhajó használata nem, kizárólag a dobócsöves, parittyás, rakétás, csúzlis etetés engedélyezett!
  • Minden csapatnak rendelkeznie kell nagyméretű, vastag pontymatraccal, nagyméretű merítő szákkal, sebfertőtlenítővel, valamint 3 darab pontyzsákkal.
  • A verseny során csalizásra és etetésre egyaránt használható bojli, pellet és szemes magvak, ezen anyagok súlya maximum 10 kilogramm lehet a 48 órás időtartamra.
  • Nem használható élő anyag, őrölt etetőanyag, különböző lisztek (hallisztek, bojli alapanyagok).
  • A szemes anyag ragasztásához kizárólag szemesanyag-ragasztó vagy föld használható!
  • Mérlegelésre kizárólag ponty és amur kerül, alsó súlyhatár nincs! A mérlegelés a verseny alatt folyamatosan zajlik, minden mérlegelt hal pontos súlya felkerül a csapat fogási lapjára, melyet egy versenybíró, a szomszédos álláson horgászó csapat egyik tagja, valamint a hal kifogója hitelesít aláírásával. Kívülről akadt, illetve a lefújás pillanatában még meg nem szákolt hal nem számít bele az eredményekbe.
  • Minden kifogott halat mérlegelés, fertőtlenítés, fotózás után vissza kell helyezni a vízbe!
  • Köteles minden csapat a lehető legkíméletesebben bánni a kifogott halakkal!
  • A fárasztás során vagy bármely más okból elpusztult hal nem számít bele a csapat eredményébe!
  • A versenyszabályzat be nem tartása a csapat azonnali kizárását eredményezheti!

A tavalyi díjak
A tavalyi díjazottak

Tekintettel arra, hogy bármi közbejöhet bármelyik jelentkezőnek, a verseny előtti 10 napig van lehetőség lemondani a versenyt, így a visszajuttatásra szükséges költségeink levonása után a nevezési díjat természetesen visszautaljuk!

A biztonság kedvéért 30 csapat jelentkezését kérjük, fogadjuk el, amiből értelemszerűen 5 csapat tartaléklistára kerül, és az imént vázolt helyzetben lépnek előre egy helyet a listán!

A tavaly még indulóként, idén vendéglátóként szereplő Barta Sanyi ekkora halakat ígér
A finom falatok az idén sem maradhatnak ki, sőt az idén mindkét nap lesz főtt étel!]

Természetesen a tavalyihoz hasonlóan az idén is szívesen fogadunk felajánlásokat. A tavalyi vöröshagyma, alma nagyon jól jött a hűvös éjszakán a zsíros kenyérre és utána!

Végezetül mit is mondhatnék buzdításként? Talán azt, hogy ne légy bátortalan, ha érzel magadban annyi tudást, hogy megmutasd azt országnak-világnak és szívesen megmérettetnéd magad, nosza, vágj bele és jelentkezz! Higgyétek el, nagy buli és nagyon hasznos lehet egy ilyen hétvége úgy emberileg, mint szakmailag!

Várunk benneteket!

Írta: Jeszy
Fotók: Zékbrigi

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.