Feederbottal folyóvízen - Döme Gábor új filmajánlója

Feederbottal folyóvízen - Döme Gábor új filmajánlója

A vad folyóvizek szilaj halait vettem üldözőbe, ismét feederbottal. Négy különböző helyszínen (Dunafalva - Duna; Nick - Rába; Tiszabura - Tisza; Budapest - Duna) próbáltam szerencsét. Sikerült mindenhol a leghatékonyabb végszereléket, etetőanyag keveréket és csali kombinációt megtalálni, amely meghozta a várva várt sikert. Változatos halak (márna, dévérkeszeg, jászkeszeg, szilvaorrú keszeg, domolykó, ezüstkárász, ponty, laposkeszeg), gyönyörű környezet, technikai újdonságok és számos hasznos tipp teszi felejthetetlenné ezt a filmet.

Az elmúlt évben bemutatott „Feederbottal állóvízen” c. filmem elkészítése után, ígéretemhez híven, ebben az évben (2004-ben) keményebb terepre merészkedtem. A vad folyóvizek halait vettem üldözőbe, ismét feederbottal!

A folyóvízi feederbotos horgászat műhelytitkait mutatja be az új film

Amikor legújabb, immár a hetedik - kizárólag finomszerelékes horgászatot bemutató és népszerűsítő - filmem forgatását terveztem, sokat gondolkodtam azon, hogy hová is menjek horgászni?

Dunafalva ritkán okozott nekem csalódást


Dunafalva - Duna folyó

Hogy kellő önbizalommal és energiával vessük bele magunkat a munkálatokba, a film producerével Kátai Róberttel, elsőként kedvenc „hazai pályámra” Dunafalvára látogattunk el. A szép hosszú ősz kifejezetten kedvezett a fogatásoknak, míg az optimális vízállás a halfogásnak. Gyermekkorom óta járok ide, és nagyon sokat horgásztam már itt, sok szép dunai hal bánatára. Most sem csalódtam! Gyönyörű márnák, dévérkeszegek és kapitális jászkeszegek akadtak a horgomra.

Termetes, változatos halak kerültek horogra


Nick - Rába folyó

A délvidék után nyugatra vettük utunkat. A vadregényes és rapszodikus Rába folyó teljesen ismeretlen, megfejtésre váró egyenletként feküdt előttem. Csönge Feri barátom meghívására érkeztem ide, csak éppen az általa javasolt részeken, egyetlen fia halat sem tudtam horogra csalni...

A Humminbird SmartCast vezeték nélküli halradar nagy segítségemre volt az ismeretlen terület feltérképezésében

A modern technika nyújtotta lehetőségeket kihasználva és saját - más vizeken gyűjtött - tapasztalataimat összegezve, elindultam felfedezni a Rábát. „Munkámat” nagymértékben megkönnyítette a Humminbird új, vezeték nélküli, partról is használható SmartCast halradarja. Amelyik hely ígéretesnek tűnt, hamar megmutatta a radar, hogy rejt-e halat. A víz megdöbbentően üres volt. A felső szakaszról indulva, és jó néhány kilométer megtétele után jutottam el a híres Nicki-műgáthoz. A reménytelennek tűnő helyzet egy csapásra megváltozott, amikor a halradar jeladó egységét itt dobtam be a vízbe. A monitor hihetetlen mennyiségű halat mutatott, itt pezsgett az élet! A gát alatt az alvízen, döbbenetes számú hal gyűlt össze. Végre!

A Nicki-műgátnál sok-sok halra bukkantam

A horgászat során hamar kiderült, hogy talán túlságosan sok is itt hal. Elképesztő mennyiségű apró: 5-10 dekás átlagsúlyú ezüstkárász uralta a terepet. Mellettük 1-2 szintén apró szilvaorrú, dévérkeszeg, és karika színesítette a palettát.

Változatos, de apró volt az itt kifogott halak jelentős része
Végre egy termetes rábai dévér

A horgászat élvezetes volt, de termetesebb hal nélkül mit sem ért. Adott volt a feladat, hogy a sok apró mellett fogni kell nagyobb halat is! De hogyan lehet szelektálni, és a milliónyi apró közül „kihámozni” 1-2 nagyobbat is? A filmből kiderül!

A sok apróság mellet, azért sikerült néhány szebb halat is kivarázsolni


Tiszabura - Tisza folyó

Hűvös, fagyos reggelek köszöntöttek be, amikor hazánk második legnagyobb folyójára látogattam el. Egy ígéretesnek tűnő helyet sikerült felfedezni Tiszabura határában. A mély, örvénylő, kavargó vízben szép és változatos halakat sikerült horogra csalni, a fagyos, hideg idő ellenére.

Hideg, borongós, őszi idő várt a Tiszán

A többféle fehérhal (lapos-, karika-, dévérkeszeg, kárász) mellett egy tiszai tőponty tette fel az itteni horgászatra a koronát. A titkon remélt termetes vendég felbukkanása, izgalmas színfoltja lett ennek az epizódnak.

Kellemes színfoltja volt ennek az epizódnak, ez a tiszai ponty

Ha már voltam délen, keleten és nyugaton, nem maradt más, mint az ország északi része. Annak ellenére, hogy ez nem volt betervezve, mégis úgy nézett ki, mintha egy jól megírt forgatókönyv alapján járnánk körbe az országot.

Budapest, Budapest, Te csodás…


Budapest - Duna folyó

Dávid Ferenccel készítettem a Sporthorgász újság számára egy írást, amely a Perfect megoldás c. sorozatom következő része volt. (Ez a 2004. decemberi számában jelent meg.) Budapest szívében a Gellért-hegy lábánál, a Szabadság-híd tövében telepedtünk le. Feri döbbenetes méretű dévérkeszegeket fogott itt rakós bottal, míg a körülötte feederbottal horgászók, egymás után húzták a szebbnél szebb márnákat. Ekkor határoztam el, hogy itt nekem is szerencsét kell próbálni!

Folyamatosan fárasztottam!

A budapesti viszonyokhoz alkalmazkodva - tőlem szokatlan módon - minimális mennyiségű felszereléssel érkeztem a helyszínre. Életem egyik legemlékezetesebb horgászata volt ez. A röpke délelőtt folyamán, több mint 20 márnát fogtam. A legnagyobb súlya: 3.450 gr volt! Izgalmas, akció dús és nagyon látványos epizód lett ez. Méltó befejezése a folyóvízi horgászatot bemutató feederbotos filmnek.

A legnagyobb márna: 3.450 gr volt!

A film elkészült VHS, majd hamarosan (1-2 héten belül) DVD változatban is. Azok, akik nem érik be a silány másolattal és eredeti kazettát vagy DVD-t vásárolnak, 1.000, illetve 2.000 Ft értékű vásárlási szelvényt találnak a csomagolásban! Ezek levásárolhatók a Haldorádó Horgászboltban.

Várom megtisztelő észrevételeiteket, kérdéseiteket!

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.