Van Den Eynde Téli Pontyfogó Szuperkupa 10.forduló

Véget ért az egész télen át tartó különleges versenysorozat. Az utolsó pillanatig kiélezett és izgalmas verseny, a tizedik fordulóban is tartogatott meglepetéseket és nem várt fordulatokat. A változékony, kezdetben télies időjárás - a verseny napján - megenyhült, majd igazi tavaszias hangulatban, bőséges halfogással búcsúztatta a horgászokat.

Ezt a beszámolót, kissé rendhagyó módon csupán a "főszereplőkre" kihegyezve készítettem el. De kik voltak a főszereplők?

1. Hamar Ferenc a verseny eleje óta magabiztosan vezetett. Több fordulóban is az élbolyban végzett, és egyre több értékes pontot begyűjtve az utolsó pillanatig a legesélyesebb volt a végső győzelemre. Fél lábbal már a dobogó legmagasabb fokán állt.

2. Böde Géza volt a másik olyan versenyző, aki a verseny vége felé nagyon meglépett (Hamar Ferivel együtt) a mezőnytől. Mindvégig Hamar nyomában volt, de megelőzni nem tudta. Sejtette ő is, hogy az utolsó pillanatig nincs lefutva a verseny, de ehhez még egy nagyon jó eredményre volt szükség, úgy hogy Feri ne szerezzen jelentős számú pontot. Elméletileg összejöhet...

3. Imre Gábor az, aki legendásan jó a sorsolásban. 10-ből nyolcszor a szélét vagy egyéb nagyon jó helyet húz magának. A jó helyeknek ezen a versenyen különösen nagy volt a szerepük. Hiába no, ahol nincs hal, ott még egy világbajnok sem tud halat fogni. Gábor szerencsés húzásokkal és remek horgászattal az utolsó forduló előtt a harmadik helyen állt. Számára a reális cél mindenképpen a dobogón maradás volt. Ennek a bebiztosításához csupán néhány pontra volt szüksége.

4. Papp József híresen szerencsétlen a sorsolásban. Ha magának kell húzni, legszívesebben le sem ülne, mert biztos, hogy a leghaltalanabb részre húz. A megoldásra véletlenül jött rá. Egyik fordulóra késve érkezett, ezért más húzott helyette. A kihúzott helye az A1 volt. Nem is hibázott itt és nyert. A verseny felétől (ötödik fordulójától) "véletlenül" midig elkésett. Ettől kezdve a neki kihúzott rajthelyen, az első fordulóban szinte mindig nyert. Döbbenetes módon, ebből legalább nyolcszor az A1-es helyen ült. Itt őt nem lehetett megverni. Már meg sem lepődtünk, hogy az utolsó fordulóban sem érkezett meg időben. A büfés hölgyet kértük meg, hogy húzzon helyette. Nem akartunk hinni a szemünknek..., a korongon az A1 volt! Lehet, hogy veszélyben van Imre Gabi dobogós helye?

5. Úgy tűnt, hogy - a végső elszámolásban - nem lesz esélye másnak dobogóra kerülni, vagy ha mégis, ahhoz kiemelkedően jót kell horgászni. Ez még összejöhet Szénási Bélának, Danó Gábornak és esetleg Walter Tamásnak. De ehhez nyerni kell! Vajon kegyes lesz valakihez Fortuna?

Hamar Ferenc délelőtt a kifejezetten jónak számító E4-es (szélső) helyen horgászott, ahol óriási csatát vívott Ifj. Gyulai Ferenccel. Nem lehetett egyszerűen megmondani, hogy kinek lesz több hala. Jött a mérlegelés. 24.600 gr Hamaré és 24.600 gr Gyulaié! Ők osztoztak a szektor első és második helyén. A szabályok értelmében ilyenkor 1,5 pont jár mindkét versenyzőnek. A nyugodt folytatáshoz kellett volna az a fél pont is. Ekkor még senki sem gondolta, hogy akár ezen a picin is múlhat Feri végső győzelme.

Délután kifejezetten rossz helyet sikerült kihúznia, ahol csodát ő sem tudott művelni és utolsó lett szektorában. A végső elszámolásban a hatodik lett.

Hamar Ferenc végig vezetett...

Böde Géza délelőtt szintén jó helyen kezdett. Bár a verseny elején ez még nem volt ennyire egyértelmű. Walter Tamással és velem (ezen cikk szerzőjével: Döme Gáborral) horgászott egy szektorban. Ellenfeleimet sokkolta az első félórában kifogott 5,8 kilós pontyom. Tamás és Géza azonban nem hagyta magát és a verseny felétől felváltva fogták pontyaikat. Talán az utolsó 10 percben dőlt el, hogy Tamástól már nem lehet elvenni a szektorgyőzelmet. Néhány kilóval ugyan, de elverte Gézát, aki különösen bosszús volt ezért. Mérgében kihúzta a pálya egyik legjobb helyét. Itt délután már nem is hibázott és toronymagasan nyerte szektorát. A végelszámolásban a harmadik lett. A mai harmadik helynek az értéke, csupán a végelszámolásnál tudatosult benne. Ugyanis ennek köszönhette, hogy egyetlen ponttal, de átvette a vezetést és megnyerte a versenysorozatot!

Böde Géza, a nagy harcos

Imre Gábor ma igazán peches volt. Mindkétszer olyan helyre sorsolt, ahol nem volt esélye felvenni a jobb pozícióban horgászó szektortársaival a versenyt. Különösen bosszantó volt ez délután, amikor 1-2 halon múlott, hogy szektor harmadik vagy első lesz, miközben 27 kilót mérlegelt. Ugyanekkor Danó Gábor 28, Sági Béla majd 31 kilót fogott. Ha 5 perccel később (vagy előbb) fújjuk le a versenyt, lehet, hogy teljesen más a sorrend. Döbbenetesen nagy csata folyt itt. Végül Gábor a 12-ik lett és nem szerzett pontot. Lecsúszott a dobogóról és az összesítésben az ötödik lett.

Imre Gábortól pont rosszkor pártolt el szerencséje

Lássuk Papp Józsit, sikerül-e felkapaszkodni a dobogóra? Délelőtt nem okozott csalódást és magabiztosan nyert az A1-es helyen. Délután meg kihúzta Hamar Feri (másik) szélső helyét az E4-et. Fogta is a halat egy darabig, majd faképnél hagyták pikkelyes barátai. Hiába csinált bármit, nem tudott halat fogni. Utolsó lett szektorában. Ebben a fordulóban a kilencedik lett. Az ezért járó 2 pont, megerősítette pozícióját a negyedik helyen, a végső elszámolásban, de a dobogóra nem sikerült magát feltornázni.

Papp Józsi dobogós helye sem sokon múlott

Adósak vagyunk még a végső elszámolásban, a magát harmadik helyre felküzdő versenyző nevével. Ő Walter Tamás lett. Ahhoz, hogy felállhasson a dobogóra, ma nyernie kellett. Az, hogy ez sikerülni is fog, reggel még ő sem hitte. A D szektorban délelőtt nyert, majd délután ugyanezt megismételte az E szektorban is. Több szempontból is szerencsés volt, hiszen délután csupán egyetlen kilón múlott, hogy nem Szénási Béla lett a szektor első. Szerencsés volt, hogy összsúlya (53.750 gr) több volt, mint a szintén két szektorgyőzelemmel büszkélkedhető Sági Béla összfogása (50.100 gr). Béla ma a második lett. És végül, de nem utolsó sorban, ami másnak szerencsétlenség, számára szerencse volt, jelen esetben Imre Gábor és Papp József gyengébb szereplése utat nyitott neki a dobogóra.

Walter Tamás nyerte a 10. fordulót

A versenysorozat "főszereplői", elsőszámú győztesei ők lettek. Azonban, aki végighorgászta a telet és részt vett a versenyeken, az mind győztesen és nem pedig vesztesnek vallhatja magát. Kemény, olykor embert próbáló körülmények között kellett 1-2 finnyásan kapó halért megküzdeni. Máskor meg 50 kiló is kevés volt a dobogós helyekhez. Sokat tanultunk, sok újdonságot kipróbáltunk, sok új tapasztalatra szert tettünk. És ami a legfontosabb, egész télen horgásztunk, miközben a legtöbben, a jó meleg szobában, számítógépük előtt ücsörögve ábrándoztak a halakról, és a közelgő tavaszról.