A Sikeres Sporthorgász 2006. novemberi tartalmából

A Sikeres Sporthorgász 2006. novemberi tartalmából

Feederakadémia - Az arany hónapok, Patakjáró - Tapolca-patak, Pontyhorgászat kavicsbányatavon - Az álcázás nagymesterei, Vadvizek varázsa - A Medencés-kikötő, Madarat horgáról, Pontybarátok - „Részletekből tevődik össze az egész…”, Pergető-útmutató - Az ezerarcú műhal

Feederakadémia
Az arany hónapok

Szeptember, október, november: az arany hónapok - így nevezik a tapasztalt, öreg horgászok az év legeredményesebb időszakát. A lassan hűlő vizekben a vermelésre készülő halak közül olyan példányokat keríthetünk horogra, amilyenekről eddig csak álmodtunk. Az idei ősz - hála az égieknek! - sok szép napsütéses nappal ajándékoztott meg bennünket. Nem is tudtam ellenállni a csábításnak, s amikor csak tehettem, a vízparton ültem.


Patakjáró
Tapolca-patak

Tapolcán járva az első utam dr. Mayer István okleveles halász- és környezetvédelmi szakmérnökhöz vezetett, az egykori legendás Viszló-patak halasítójához, aki a hetvenes években új lendületet adott a hazai műlegyező sportnak. A Bakony pisztrángtartásra alkalmas vizeinek ma is szenvedélyes pártolója, és egy olyan intenzív pisztráng- és toktelep tulajdonosa, amelyhez ma már nemcsak a pisztrángok, de a szibériai tokok miatt is érdemes elzarándokolni.


Pontyhorgászat kavicsbányatavon
Az álcázás nagymesterei

A kavicsbányatavakon nem egyszerű a horgászat, még a legfelkészültebbeket is érhetik kudarcok, a halfogás sokszor kérdéses. Több hátráltató tényezővel is találkozhatunk, melyek leküzdése komoly rutint, tapasztalatot és türelmet igényel. A nemegyszer 20-30 méteres vízmélység, a szinte függőleges medertörések, a hihetetlen mennyiségű, borotvaéles kagyló, a többnyire kristálytiszta víz, valamint az irdatlan méretű, több száz hektáros vízfelületek mind-mind akadályként tornyosulhatnak a sikerre éhes horgászok előtt.


Vadvizek varázsa
A Medencés-kikötő

Folytatjuk az Alsó-Tisza egy-egy, horgászati tekintetben sajátságos, karakterisztikus szakaszának bemutatását. Ezek közül némelyik kevésbé vagy egyáltalán nem ismert országos viszonylatban a horgászok körében, ugyanakkor a helybeliek előszeretettel látogatják e vizeket. Minden bizonnyal azért, mert ezekben a halállomány változatos, olykor kimagaslóan bőséges. S az átlagostól, a szokványostól eltérő, sajátos adottságaik következtében izgalmas, örömteli, váratlan meglepetésekkel fűszerezett horgászkalandokkal ajándékozza meg az arra érdemes, türelmes és a vízi világ árulkodó jeleiből olvasni tudó horgászokat.


Madarat horgáról

Mindig öröm számomra, ha szenvedélyes pergető horgászokkal találkozom. Még inkább boldog vagyok, ha olyan emberekkel hoz össze a sors, akiket évek óta csodálok, sőt egy egész ország büszke az eredményeikre. Mikor néhány éve hírét vettem, hogy Erdei Zsolt szabadidejében szívesen veszi magához a pergetőbotot, nagyot dobbant a szívem. Aztán megtudtam, hogy huzamosabb ideig Magyarországon tartózkodik, s ebbe az időbe, reményeim szerint, egy horgászat is belefér…


Pontybarátok
„Részletekből tevődik össze az egész…”

Katinak és Imrének óriási mázlija van. ők ugyanis nemcsak halbarátok, egymás barátai, de házastársak is. Több mint … éve kötötték össze az életüket, méghozzá vélhetően a legerősebb fonott zsinórral és a legbiztosabb clinch-csomóval. Nem telik el úgy hétvége vagy elcsenhető hétköznap, hogy ne valamelyik vízparton bíbelődjenek a szerelés gyors összeállításával, sőt ha adódik rá lehetőség - értem ez alatt a helyi adottságokat -, előkerül a sátor is, mert az éjszakai horgászat hatványozottan kínálja az izgalmakat.


Pergető-útmutató
Az ezerarcú műhal

A műcsalik nagy csoportjait bemutató részek utolsó darabjában a wobblerekkel foglalkozunk. Talán nincs még egy olyan műcsali, mely a különböző alakokat, viselkedést, működést és színeket tekintve ekkora változatosságot mutat.

-

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.