OHCSB 2002.07.20-21. Velencei-tó

OHCSB 2002.07.20-21. Velencei-tó

A valamikor szebb napokat látott Országos Horgász Csapatbajnokság zajlott a Velencei-tavi evezőspályán a hétvégén. Harmadik éve már, hogy az első, és második osztály versenyzői együtt küzdenek a néha kiszámíthatatlan eseményeket produkáló versenypálya halaival.

Már az edzéseken szinte minden horgászhely foglalt volt, annak ellenére, hogy csütörtök reggel, szakadó eső kényszerítette ernyő alá vagy az autóba a horgászokat. A következő problémát a felázott úton, a helyszín elhagyása jelentette, de csúszva, mászva, sárban, vízben sikerült megoldani. A pénteki edzésnapon már senki nem kockázatta meg, az agyagos útra való behajtást, inkább igyekezett korán kiérkezni, és a pálya legelején helyet foglalni. A későn kelők csak sok száz méteres cipekedéssel találtak szabad helyet.

Imre Gábor ilyen szép dévéreket fogott csütörtök délután

Már az első edzésnapunkon, csütörtökön a meglehetősen rossz időjárási körülmények között is nagyon szépen fogtuk, fogták a halat a pályán. Mindennel. Aki match bottal horgászott, aki rakóssal, aki spiccbotot választott, kivétel nélkül jelentős zsákmányra tett szert. A mérlegelt mennyiségek közelítették a 10 kg halat, néha meg is haladták.

Hamar Ferencné bolognai bottal gyakorolt a pontyok ellen

Az ellenfeleket figyelve ugyan azt tapasztalhattuk, szinte minden távolságban, minden vízmélységben nagyon jött a hal. A rutinosabbak azonban tudták, nem marad örökre így ez. A versenyen minden másképp fog működni, ezt már sokszorosan bizonyította a pálya.

A zavaró csak az volt a dologban, hogy nemigen lehetett ezek alapján eldönteni, mire is készüljön a csapat.

Békési Attila karikakeszeget fogott

Szombat, első verseny nap. Délutáni forduló, az időjárás is kegyeibe fogadta a 12 első osztályban induló, és a 8 második osztályban horgászó versenycsapatot.

A versenyről tudni kell, hogy egy csapat 5 felnőtt horgászból, egy nő, egy ifjúsági és egy gyermek horgászból áll.

A rajthelyek elfoglalására izgalommal váró versenyzők és kísérőik

Az együtt rendezett két osztály miatt, az első és második osztály között nem volt megszakítás a pályában, folyamatosan következtek egymás után a versenyzők. Ennek csupán az a jelentősége, hogy abszolút szélső hely, csak kettő volt, az egyik az első osztály a1-es helye, a másik a másodosztály H8-asa.

Nagyon fontos megemlíteni, hogy most először került alkalmazásra OHCSB-n az a külföldön már jól bevált ún. „sorsoló rács”.

Röviden a lényege: előre kidolgozott, leosztott rajthelyeket, rajthely csomagokat sorsolnak csak a csapatok.

Ezek a csomagok a megfelelő kritériumok szerint állítódnak össze: nem kerülhet két versenyző azonos csapatból egymás mellé, nem lehet kétszer szélső. Csak sorsolási sorrendet kell kihúzni és ebben a sorrendben kisorsolni a versenyzők szektorait. Majd utána csak egy számot kell húzni és minden csapattag, azonnal tudja milyen számú rajthelyen kell helyet foglalnia. Gyors, és igazságos módszer. Ha jól csinálják!

A gyermekek kezdtek az A szektorban, a versenypálya legelején

A délután három órakor kezdődő első fordulóra már igen meleg, fülledt idő kerekedett, sejtetni engedte, változni fog a halak kapókedve. Nagyon vegyesen kezdődött a horgászat. Egyes szektorokban rakósbottal nem lehetett halat fogni, a match bot is meglehetősen nehézkesen működött. Látni lehetett azonban, hogy a vízközti keszegezés, eredményt hozhat, ha nem is nagy ütemben, több kevesebb megszakítással de lehetett halat fogni ezzel a módszerrel.

A matchbotoké a főszerep. Velencei-tavi peca

Két rutinos horgász került egymás mellé a C szektor utoló embereként Hamar Ferenc, a D egyesen Walter Tamás. Tét nélküli érdekes csata ígérkezett. Mindketten kitűnő horgászok, még ha más-más stílust is képviselnek. Mind a ketten nyerték saját szektorukat.

Izgalmas küzdelem a C és D szektor határán

A forduló lefújásakor már sejteni lehetett, egyes csapatok igencsak másképp képzelték el a halfogást, mint az edzéseken megtapasztalták.

Ami várt dolog volt, hogy nagyon jól fog szerepelni Budapest csapata. Nagyon tudják a pályán való vízközti dévérfogást.

18 ponttal fordultak az első napon, míg a követő Fejér megye csapata 20 pont távolságra volt.

Szikrázó napsütésben kezdődött a második forduló

Második forduló. Vasárnap reggel. Ragyogó tiszta idő, nagy meleg ígérkezik.

Szinte mindenki rakóssal kezdett az elején, és lehetett is gyorsan halat fogni, a padkán. Pár perc alatt szákba terelhető volt néhány kisebb dévérkeszeg.

Tudatosan készült néhány csapat a padka mögötti mélyvíz lakóinak, angolnáknak, pontyoknak kifogására. Az edzésen működött, az első nap nem. Talán a másodikon is fog. Az előző napihoz kéoest annyi volt a változás, hogy megfelelő ritmusban váltogatva a rakós botozást, illetve a vízközti keszegezést, nem túl jól, de most is lehetett halat fogni. Néha hosszú időre el tűnt a pikkelyes népség az egyik vagy másik készség elől, ekkor egy időben jött váltás segíthetett.

Az első napi szektor egy után átadta a helyét, vasárnap a csapatot segítette

Ebben a fordulóban is látszott, nagy fölényben horgászik Budapest csapata, de nagyon jó teljesítményeket lehetett sejteni az újonc Komárom-Esztergom megye csapatánál is.

A mérlegeléskor már látszódott, nem lehet beérni az első csapatot. Az izgalom a dobogós helyek és főleg a kiesők miatt volt.

ifj.Torma Attila a győri csapat legeredményesebb versenyzője volt

A végeredmény:

I.osztály

1. Budapest 44 helyezési számmal

2. Komárom-Esztergom megye 79 helyezési számmal

3. Fejér megye 91,5 helyezési számmal.

Kiestek az I. osztályból:

10. Győr-Moson-Sopron megye 125 helyezési számmal

11. Baranya megye 135,5 helyezési számmal

12. Nógrád megye 137 helyezési számmal

II.osztály

1. Velencei-tavi Horgászegyesületek Szövettsége

2. Hajdú-Bihar megye

3. Szabolcs-Szatmár-Bereg megye

A II.osztály első három helyezett csapata feljutott az I.osztályba.

Az immáron második évben győztes Budapest csapata
* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.