Véget ért az első forduló. A végső rangsort áttekintve fennakadt sokak szeme. Olyan nemzet csapata is az első három közé tudott férkőzni, akire nem is számítottunk. A verseny, talán mondanom sem kell, nagyon kiélezett és szoros volt. De mi van a magyar csapattal? Hányadik helyen végzett a mai napon?
Péntek este a csapat eldöntötte, hogy a Van Den Eynde etetőanyagnak szavaz bizalmat. A végső keverék, amely bevetésre került a következő volt:
- 2 kg VDE Record (arany) Gardon
- 2 kg VDE Super Champion Gardon
- 0,5 kg pirított, őrölt kenderliszt
- 1 kg löszös föld
- 1 kg galambtrágya
- 1 csg VDE Gardon aromapor
Ehhez szúnyoglárvát és kevéske csontibábot kevertek még.
A taktika, az egész héten jól begyakorolt nagyon finom rakós botos horgászatra épült. Végső esetben jöhet számításba a snecizés, amelyet szintén rakós bottal, de rövidebb (9-10 m) hosszban kellett 'művelni'.
Az időjósok viharos erejű szélvihart, esőt és erőteljes lehűlést ígértek. Reggel, amikor felkeltünk, 8-9 foknál nem volt melegebb. Az eső is egyre erősebben esett, de legalább a szél nem fújt. Sőt, a verseny végéig ki is bírta, miközben felszakadoztak a felhők és kellemes, bár nem túl meleg idő köszöntött ránk.
A sorsolás úgy hozta, hogy Nagy Benedek ült az A szektor 13-as helyére. Ezen a környéken, az angol és német csapat tagjai, különösen sok bodorkát fogtak az edzések során. Bizakodóan foglalta el helyét Benő is. Öröme, sajnos nem tartott sokáig, ugyanis a vízmélység bemérésekor egy folyamatosan mélyülő szakadékot talált, amely 14.5 méteren is mélyült tovább. Tanácstalanul nézett Német Lászlóra, 'hová etessek, hol fog megállni az etetőanyagom, hol keressem, majd a halakat'?
Végül Benő ügyesen oldotta meg a feladatot és közepesen keményre gyúrt gombócokkal kb. 13-14 méter közé alapozott. Nagyon precízen beállított eresztékkel, a feneket éppen érintő csalival lassan, de egyre biztosabb kézzel fogta az apró durbincsokat. Az első órában 29 darabot. Bíztunk a jó folytatásban és a termetesebb halak felbukkanásában. A második órában kettő kisebb bodorka, majd egy 40 deka körüli dévérkeszeg sokat javított helyzetén. A mellette ülő angol versenyzővel Sean Ashby-vel vívott nagy csatát. Az utolsó 10 percben, Benő kifogott még egy 10 dekás sügeret, ami később derült ki mennyire értékes is volt. 1.160 grammal szektorában az 5-ik helyen végzett, 8 dekával előzte meg szomszédját. A szektort lengyel versenyző nyerte, aki kifogott egy kb. másfél kilós dévért is az apróságok mellé, így 2.160 gr-ot mérlegelt. A toronymagas esélyes, akinek a nevét már egy hete halljuk Nullens a belgák legjobb horgásza 'csak' a második lett ebben a szektorban. A franciák produkáltak mesterit. Ugyanis az első 30 perc után, szinte minden versenyzőjük, a rövid rakós botos snecizésbe fogott. Óránként kb. 30 darabot tudtak így kifogni az 1,5-2 dekás halakból. Nem véletlen, hogy ebben a szektorban is 1.770 gr-al, 3-ik helyen végzett a francia. Mellesleg jegyzem meg, hogy a versenypályán többen is próbálták ezt a mutatványt, de nyomukba sem értek.
A B szektorban Ambrus Tibor ült. Tibi helye lényegesen jobb képet mutatott, mint Benőé. Hiszen itt 12 méter távolságban volt egy határozott törés, amely mögött nagyon lassan mélyült csak a víz befelé. Ideális terep, amely precízen meghorgászható. Tibor nem is hagyott kétséget efelől. A második bedobásra egy szép bodorkát szákolt, majd az első óra végén, egy kiló feletti dévérkeszeget. A felszerelése halálosan finom volt, amely nem az ilyen testes halaknak készült. A főzsinór 0,08 mm vastag Tubertini Dragon, a horogelőke 0,06 mm, a horog 24-es Drennan Fine Red, (rajta egy szál szúnyoglárva), az úszó fél gramm. A bot első két tagjába 0,8 mm vastag (latex) gumit fűzött. Óriási előnyt jelentett a nagyhal kifogása és magasan vezette volna szektorát, ha az 1-es helyen ülő finn versenyző nem fog egy compót. A mérlegelésnél derült ki, hogy 2,1 kg volt. Ezt is úgy fogta, hogy a szerencsétlen hal, egy leszakított komplett szereléket vonszolt magával, amelynek úszója, pont belegabalyodott az ő damiljába. Ez kicsit sokkolta a szomszédokat, de Tibor sem hagyta annyiban és küzdött, mint Bem Apó. Fogott még jó néhány durbincsot és apróbb keszeget, majd 2.190 gr-al szektorában a 2-ik lett. Három dekával megelőzte a compó fogót, de itt is angol-magyar párharc alakult ki a végére. Csak most, az angolok javára dőlt el a csata. Alain Scotthorne negyven dekával többet fogott és nyerte a B szektort.
A C szektorban Walter Tamás horgászott, aki szintén jó helyre került, hiszen a medertörés elérhető közelségben 12,5 méterre volt. Mindezek llenére, Tamás nem találta a halakat. Az első órában mindössze 5 darab durbincsot tudott kivarázsolni. Tamás kereste kintebb, kutatta bentebb őket, de sehol sem találta. Ekkor kettő dolog merülhet fel. Egyetlen hal sem lakik a környéken vagy egy testesebb sügér, esetleg süllő fészkelte be magát. Több 30-60 dekás sügér is horogra akadt a versenyen és az edzésnapokon, amelyek kifogásáig egyetlen halat sem lehetett kiimádkozni. Az első óra után, rövid rakóst vett kézbe és ezzel a sneciket vette üldözőbe, majd végre kezdett felzárkózni. A versenyt 550 gr-al, a 16-ik helyen zárta.
A D szektorban Katus Gyula ült. Nála is kísértetiesen hasonló volt a helyzet, mint Tamásnál. Bár itt - a második órától -, beindult végre a nünüke-fogás, de termetes hal nem akadt horgára. A kifogott halainak súlya is megegyezett Walter zsákmányával, tehát 550 gr. Ezzel holtversenyben a 16-17-ik végzett, amelyért 16,5 pont járt.
Az E szektorban horgászott Magyar Szilárd. Nem panaszkodhatott a sorsolásra, mert a szélétől a harmadik hely jutott neki. Biztatóan indult a verseny, apró durbincsokat, keszegeket és bodorkákat fogott. Majd kissé lassuló tempóban, egy hosszabb szünet után, valami hatalmas halat akasztott. Közel egy perc huzavona után, a 0,8 mm vastag gumit, iszonyatos módon kinyújtva a (0,07 mm) vékony előkét letépve távozott. Több jó hal, sajnos nem merészkedett közelebb. Összesen 990 gr-ot fogott. Ezzel a 14-ik helyen végzett. Ő ült a leghalasabb szektorban, ahol igen gyakori volt a kiló feletti fogás. Az E szektort Barros Mario 6.020 gr-al nyerte, amelyben volt 4 darab kiló feletti dévérkeszeg. Ezen a pályán ez kiemelkedően soknak számított. Hogyan fogta, ezt elképzelni sem tudjuk. Ugyanitt, még egy különleges horgászatnak lehettek csodálói a kilátogató nézők. Roberto Trabucco az utolsó 15 percben fogott kettő 50 dekás sügért és kettő kiló feletti dévérkeszeget. Majd 3.420 gr-al szektorában a második lett. Az előbb említett 4 hal minimum 3 kiló volt. Ha ezeket nem fogja, jó eséllyel pályázhatott volna az utolsó helyek egyikére. De megfogta!
A csapatok végső sorrendjében, (az első forduló után) a lengyelek jó szereplése némiképp meglepő. Nagy kérdés, hogy a második forduló után is dobogón tudnak-e maradni? Vajon megőrzik vezető helyüket a belgák? Előrébb tudnak lépni az esélyesnek számító angolok? No és hol végez a mi csapatunk? Bár az már világosan látszódik, hogy a dobogóra felkerülni képtelenség, de Ambrus Tibornak egyéniben óriási esélye van egy jó hely megszerzésében. Mi kell ehhez? Egy jó sorsolás némi szerencse. Német László csapatvezető döntése alapján Vidó Ferenc, Katus Gyula helyett fog holnap horgászni.
,"s","50%","k"]I. forduló eredménye
1. | Belgium | 18 pont |
2. | Franciaország | 19 pont |
3. | Lengyelország | 21 pont |
4. | Anglia | 23 pont |
5. | Olaszország | 24 pont |
6. | Portugália | 40 pont |
7. | Hollandia | 40,5 pont |
8. | Magyarország | 53,5 pont |
[-doboz]