Klubcsapatok Világbajnoksága 2011 - Világbajnok a Spro-Exner-Molnár-sziget Team!!!

Klubcsapatok Világbajnoksága 2011 - Világbajnok a Spro-Exner-Molnár-sziget Team!!!

Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a Molnár-sziget HE versenycsapata, a Nagy Attila vezette Spro-Exner Team aranybetűkkel írta be a nevét a magyar horgászsport történetébe, hiszen ami a legnagyobb elődöknek többszöri nekifutásra sem adatott meg, az ennek a csapatnak már az első lehetőség alkalmával sikerült: 2011 júniusában a szerbiai Golubacban 25 ország klubcsapata közül a legjobbnak bizonyultak. Mégpedig úgy, hogy ha csak minimális, mindössze félpontos előnnyel is, de már az első fordulóban vezettek, amire aztán a második fordulóban rátettek még néhány lapáttal, és végül a hazai pályán versenyző, ezüstérmes szerb csapatot is több mint 10 ponttal előzték meg és lettek Magyarország első klubcsapat világbajnokai.

Nem volt ez persze ilyen egyszerű. A csak néhány éve szerveződött és az igazi sztárokat nélkülöző csapat, amikor tavaly a Matyéri pályán kivívta a jogot, hogy hazánkat képviselve indulhasson az idei klubvilágbajnokságon, mindenre gondolt, csak arra nem, hogy a történet minden pillanata a gébről fog szólni. Igen, ezen a világbajnokságon, vagyis egészen pontosan a Duna Vaskapu-szoros golubaci szakaszán épített vadonatúj versenypályán már-már lovaggá ütötték, ha valaki gében kívül más halat is fogott. A dolog különös pikantériája még, hogy az itthoni horgászok között teljes joggal közutálatnak örvendő, apró, de végtelenül falánk és agresszíven táplálkozó halról van szó, amelyik oly gyakran keseríti meg a horgászéletünket. Nem így a srácokét, akik ugyan szívesebben horgásztak volna egy kellemes dévéres pályán, de hiszem, hogy vasárnap óta nem tudnak annyira haragudni ezekre az apró szörnyecskékre, mint a horgászok többsége.

Klubcsapatok Világbajnoksága 2011
Az indulás előtti pillanatokban: Déry Gábor, Milkovics Péter, Tremmel Balázs, Hegyes Zoltán, Schmidt Attila és Palotai Kristóf
Furgonnyi etetőanyag a Sprotól
Úszó minden mennyiségben az Exnertől

A versenyt megelőző tréningen ugyanis, amelyre alapos előkészületek után érkeztek (de korábban csak látni volt szerencséjük a pályát, horgászni rajta nem), biztosan állíthatjuk, hogy nekik sikerült a legjobban megfejteni a pálya és a gébfogás erre a hétvégére érvényes titkait. Ami már csak azért sem volt könnyű, mert az öt szektor két teljesen más képet mutató szakaszon helyezkedett el, más-más horgászatot feltételezve. Jellemző, hogy az egyiken akár kisebb, csak pár grammos gömbúszók is elégnek mutatkoztak, míg a másik szakaszon 20-30 grammos laposak kellettek. Gyorsan hozzáteszem, mindkét helyen 7-8, jobb esetben 12-13 gramm átlagsúlyban fogható halakra kellett számítani a rövid vagy mini rakóson. És világversenyen most először 4 órás fordulókban! Ha már élvezet, legalább tartson sokáig! Ezt persze nem az új szabály kritikájának szánjuk, de ebből most talán elég lett volna a 2 x 3 óra is. Érdemes végiggondolni, hogy Milkovics Peti 4 kg-os második fordulós eredményéhez 350 halat kellett fogni, ami ennél azért jóval több bevágást jelentett 20 grammos úszóval.

Tegnap elsők voltunk, és ma sem adjuk alább
A versenypálya közel és távol
A két szakasz csak egyvalamiben hasonlított: itt is, ott is gébek uralták a pályát
Peti első gébjeinek egyike, top szettel
A legkisebbeket átvilágította a nap, üvegtigris lett a nevük

A kicsivel fentebbiek a FIPSed honlapján közzétett jegyzőkönyv adataiból is megerősítést nyerhetnek, ahol is nem csak a fogott összsúly olvasható, hanem a darabszám is. Az Spro-Exner Team öt versenyzője a 2 x 4 óra alatt 26.590 gramm és 2.347 darab halat zsákmányolt, amelyet csak a második helyen végző szerb csapatnak sikerült mindössze pár dekával (26.800 g) felülmúlni - igaz, mintegy 400 darabbal kevesebb, viszont nagyobb gébeket fogva. További érdekesség, hogy az első hét csapat közül csak a harmadik angolok fogtak összesen néhány darabbal kevesebbet, mint a szerbek, a további öt csapat százakkal többet, ám súlyban csak mi tartottuk velük a lépést, és pontelőnyre is csak nekünk sikerült váltani a darabszám-többletet. Úgy látszik, a hazai pályán versenyző szerbek tudtak valami pluszt vagy trükköt, amivel a nagyobb gébeket csalták horogra. Viszont a végtelenül egységes és elszánt, a győzelmi esélytől egy kicsit sem megremegő, ám végig nagyon fegyelmezetten horgászó molnár-szigeti magyar csapat ellen ez most nem volt elég.

Nagy Attila csapatkapitány és Balázs a második fordulóban, amikor még nem sejtették, hogy hamarosan néhány snecit is zsákmányolnak, nagyot lépve a lovagi cím elnyerése felé
Ez is egy üvegtigris, két szúnyoggal fogva
A C, D, E szektorokban a kicsit hosszabb botok is elkeltek
Alan Scotthorne, amikor nem boldog
Attila egy „darabos” példánnyal
Gábor csalizás közben. Többnyire csonti, de helyenként szúnyog és giliszta is került a horogra
A hazai pálya előnyeit élvező szerbek mindenkinél nagyobb átlagsúlyban fogták a gébeket, de a Spro-Exner-Molnár-sziget versenyzőit ezen a vb-n nem lehetett megverni
A szerelékek a tréningtapasztalatok alapján, a helyszínen készültek
Nem nagyon hitték, hogy szükség lesz 20-30 grammos úszókra, de milyen jó, hogy nem hagyták őket itthon!
Milkovics Peti vasárnapi eredménye számokban
Ugyanaz merítő fejben
Apraja és nagyja alig 10 grammos átlagsúlyban
Szemtől szemben a verseny főszereplőjével
A világbajnok csapat eredményhirdetés előtt
Szerbek és angolok között a klubcsapat világbajnok magyar Spro-Exner-Molnár-sziget Team a díjátadás után
Egy fotó erejéig Claudio Matteoli, a FIPSed elnöke is csatlakozott a boldog magyar csapathoz

Gratulálunk Magyarország és a magyar horgászsport első klubcsapat világbajnokának, a SPRO-EXNER TEAM versenyzőinek, Déry Gábornak, Hegyes Zoltánnak, Milkovics Péternek, Palotai Kristófnak, Schmidt Attilának, Tremmel Balázsnak, a csapat vezetőinek, Nagy Attilának, Zelei Józsefnek, Tremmel Györgynek, valamint a támogatóknak és a csapat minden segítőjének!

Íme, a verseny legemlékezetesebb pillanatait megörökítő kisfilm:

Írta: Haldorádó Team
Videó: Kátai Róbert

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.