Klubcsapatok Országos Bajnoksága 2005.

Klubcsapatok Országos Bajnoksága 2005.

Az elmúlt hétvégén a velencei-tavi evezőspálya adott otthont az egyik legrangosabb csapatversenynek, a Klubcsapatok Országos Bajnokságának. Nem kisebb volt a tét, mint a győztes jutalmaként megszerezni a következő évi Klub Világbajnokságon való indulás jogát. Komolyan felkészült csapatok nagy küzdelme volt várható.

Azt, hogy mennyire rangos egy verseny, már mutatja az arra való felkészülés. Voltak olyan csapatok, akik a Mosella Kupa után haza sem mentek, átköltöztek a Velencei tóhoz, megkezdve a felkészülést a hétvégi küzdelemre. Keddtől szinte a teljes mezőny vallatta a tavat, a hétfőn kisorsolt edzéshelyeinek megfelelően.

Már a hét elejétől sokan edzettek

A pálya horgászatát nem kellett újból kitalálni, sejthető volt, hogy az Európa Bajnokságon alkalmazott technika, módszer nagy valószínűséggel most is működik majd. A padkán való dévérhorgászatot sokan megtanulták azóta, de nem szabad sablonokban gondolkodni, figyelembe kell venni az esetlegesen megváltozott körülményeket.

Aki nagyon érti a dévérezést ezen a pályán: Walter Tamás

Az első edzésnapok után mindenképpen szembeötlő volt a sok ponty jelenléte a versenypályán. Voltak ott a könnyen megfogható fél kilóstól a megállíthatatlan erőgépekig. Annak ellenére, hogy minden nap sikerült jó pár pontyot fogni, akár lent a mélyben, akár fent a padkán, a taktikát mégis a dévérkeszegre alapozta a csapatok nagy része.

Kisebb-nagyobb pontyokra is kellett számítani

Az edzéseken azt is illett észrevenni, hogy sok és meglehetősen nagy küsz is fogható volt.

A rendelkezésre álló napok alatt olyan, megfelelő taktikát kellett felépíteni, ami akár e három halfaj fogásának kombinációjából is állhat, és sikerre vezet.

Ekkora pontyokkal nincs gond, mutatja Sivák Mátyás
Ezekkel viszont baj van, a szereléket nem látni, mert az bizony már a bóják között jár!

Az, hogy sok ponty tartózkodott a versenypályán, nem okvetlenül előnyös, ahogy ez már annyiszor be is bizonyosodott. Az etetésre álló pontyok elzavarják a keszegeket, ráadásul, ha túl nagyok, meg sem foghatók. Az idő elmegy a fárasztással, és gyakorlatilag nagyon kicsi az esély, hogy szektoron belül maradva lehessen kifárasztani a hatalmas pikkelyeseket. Így elgondolkodtató, hogy érdemes-e időt szentelni rájuk?!

Sorsolás szektoronként

Mindezek tudatában vágott neki a 20 csapat a szombati első fordulónak. A fél hétkor kezdődő regisztráció után megkezdődött a sorsolás.

Minden szektorba külön sorsolták a csapatok versenyzőit, ezúttal nem a korábban alkalmazott rács alapján zajlott mindez, majd ez első hangjelzés elhangzása után foglalhatták el a versenyzők a rajthelyeiket.

Folyik az etetőanyag és csali ellenőrzése

Végül mindenki elfoglalta a rajthelyét, elkezdődött a 2 órás felkészülési idő.

Félidőben a versenyzők átestek a kötelező limit-ellenőrzésen is.

Repülnek az alapozó gombócok

A következő hangjelzésre megkezdődött az etetés. Repültek a gombócok a padkára és a mélybe, a padka mögé.

Teljes hosszában egyformán egyenletes versenypálya nincs, már megtanulhattuk. Itt is, mint máshol, a szélső szektorok a középsőknél sokkal erősebbek, halban gazdagabbak voltak.

A halfogás is ezekben a szektorokban indult meg először. A pénteki edzésen már érezhető volt, hogy a középső szektorokba sorsoló versenyzőknek nem lesz könnyű dolguk. Nagyon nehezen indult ott a keszegfogás.

A snecizés jól működött az első fordulóban. Bemutatja Döme Gábor

Néhány csapat ezért ezeken a belső helyeken szinte egységesen a snecizést választotta. Valóban, nem bizonyult rossz döntésnek. Aki bemerte vállalni, akár a szektorelsőséget is megszerezhette az apró halakkal.

Velencei vegyes teríték: dévér és ponty

A mérlegelés során az A szektor bizonyult a leghalasabbnak. Itt 12 kg feletti fogással lehetett nyerni, de a B és a C szektorokban is kellett 9 kg hal a győzelemhez. Ebben a két szektorban 4 kg körül volt az a határ, ahol még egyszámjegyű pontot lehetett gyűjteni. A D szektor volt a legkevésbé halas, ott 5 kg alatt maradt a legjobb fogás is. A szélső, E szektor megint erősebb volt kissé, de nem érte el az A szektor eredményét. Itt 7 kg körüli fogással lehetett nyerni.

Hamar Péter a padka alatt próbálta a pontyfogást, nem is eredménytelenül

A szombati forduló után az első öt helyen álló csapatnak volt már csak esélye a győzelem megszerzésére.

Ezek pedig:

1.
Dunaferr Pentele Rameau
24,5pont
2.
Tubertini Maros Mix
27 pont
3.
Délpest Maver
28 pont
4.
Trabucco Team
35,5 pont
5.
Triana Békéscsaba
36,5 pont

Bár ez csapatverseny, sok minden előfordulhat, de ha nagyon „nem száll el” senki ezekből a csapatokból, innen fog kikerülni a győztes.

Fontos jól megválasztani a horog méretét és formáját!

Vasárnap az előző napihoz hasonlóan zajlott a gyors sorsolás, a helyek elfoglalása, majd a limit ellenőrzése, és 10:30-kor megkezdődött a mindent eldöntő második forduló.

Hatalmas párharcok elé nézhettünk. Az A szektorban előnyösebb pozícióban, a 4-es helyen horgászott Walter Tamás (Délpest Maver), aki igazán a pálya tudora, de mellette a 6-os helyen Döme Gábor (Tubertini Maros Mix) is beleszólhatott a végeredménybe.

Döme Gábor a második fordulóban majdnem 13 kg halat fogott rakóssal, de még ez is kevésnek bizonyult a szektorgyőzelemhez

A másik szélső szektorban Martin Gábor (Trabucco Team) a 20-as helyen, mellette Varga Tibor (Tubertini Maros Mix) próbálta kihasználni a szélső helyek előnyét.

Szilvási Szilárd törött bottal is sikerrel fárasztott ki egy 3 kg feletti pontyot

Az előző napihoz képest jobban ment a halfogás, nagyobb volt a keszegek kapókedve. Ennek ellenére az apróhalazás is hozhatott sikert.

Szákovics Imre mindkét fordulóban remek eredményt ért el snecivel!

A versenyzők a pontyokat is jobb kedvükben találták ezen a napon: a halak nem csak a csalit, de a botokat is ropogtatták.

Gyorsan eltelt a versenyidő, következett a mindent eldöntő mérlegelés.

Walter Tamás 17 kg hallal zárta a 3 órás versenyt!!!

Walter Tamás produkálta a legtöbb halat, pontosan 17 kilogrammnyi dévért és apró pontyot zsákmányolt, de 10 kg fölé tornászta magát a másik szélen Martin Gábor is.

A két forduló összesítése alapján az alábbi eredmények születtek:

1.
Délpest Maver
38 pont
2.
Tubertini Maros Mix
46 pont
3.
Trabucco Team
64,5 pont

A győztes Délpest Maver csapat: (álló sor, balról jobbra) Erdei Attila, Nagy György, Terdik József, Walter Tamás, Nagy Benedek, (első sor, balról jobbra) Varga József, Tánczos Zoltán, Szénási Zsolt
Az ezüstérmes Tubertini Maros Mix csapat: (álló sor, balról jobbra) Ambrus Tibor, Barna Szilárd, Vidó Ferenc, Döme Gábor, (első sor, balról jobbra) Ifj. Barna Szilárd, Békési Attila, Ifj. Varga Tibor, Varga Tibor
A bronzérmes Trabucco csapat: (álló sor, balról jobbra) Serman László, Szénási Béla, Hajdú Tamás, Pankotay Gellért, (első sor, balról jobbra) Komáromi Levente, Martin Gábor, Nagy Attila

Egy ponttal szorult le a dobogóról a Dunaferr Pentele Rameau csapata.

Hazánkat a következő évi Klubcsapatok Világbajnokságán ismét a Délpest Maver csapata képviselheti. Az első helyezett együttes ötödik győzelmét szerezte meg zsinórban. Egy ilyen kiélezett és erős mezőnyben ez óriási teljesítmény!!!

Gratulálunk a győzteseknek, illetve minden résztvevőnek. Jövőre újra találkozunk!

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.