Klubcsapatok Országos Bajnoksága 2006.

Klubcsapatok Országos Bajnoksága 2006.

Hazánk legrangosabb csapatversenyének adott otthont Szolnok az elmúlt hét végén. A Klubcsapatok Országos Bajnokságának rendezője a Közép-Tisza-Vidéki Horgászegyesületek Szövetsége volt a MOHOSZ-szal karöltve. A bajnokság helyszínének az Alcsi-szigeti Holt-Tisza versenypályáját jelölték. Nem kisebb volt a tét ismét, mint a győztes jutalmaként megszerezni a bajnoki címet és egyben következő évi Klub Világbajnokságon való indulás jogát. Komolyan felkészült csapatok nagy küzdelme volt ismét várható.

Már a hét első napjaiban versenyzők foglalták el az edzéstervben pontosan rögzített helyüket a pályán. Mindezt annak az érdekében előre megtervezve, hogy lehetőleg mindenki tudjon horgászni a teljes versenypálya hosszában, és ne az érkezési sorrend döntse el a helyfoglalást. Mindenképpen meg kell említeni, és egyben megköszönni azt a precíz és pontos forgatókönyvet, amit minden induló csapat megkapott, és amely részletesen tartalmazott minden, a teljes versennyel, versenypályával kapcsolatos tevékenységet, beleértve a feladatok felelőseinek megnevezését is.

Szénási Zsolt (Maver) jól ismeri a pályát

Aki horgászott már ezen a versenypályán, az tudja, hogy nem egyszerű feladat meghorgászni. Három fő halra lehetett számítani, a mindenütt jelen levő, de meglehetősen apró küszökre, a nagyszámú és meglehetősen mohó törpeharcsákra, valamint a korábbi évekhez képest eléggé megritkult keszegfélékre.

A snecizés is szóba kerülhetett az edzések tapasztalatai alapján

Az első edzésnapok után azt tapasztalhattuk, hogy volt olyan pályaszakasz, ahol ennek a három célhalnak a sikeres fogásából lehet csak összerakni az eredményes horgászatot. Azt a megfelelő taktikát kellett felépíteni a rendelkezésre álló napok alatt, ami akár e három halfaj fogásának kombinációjából állhat, és sikerre is vezethet.

A törpeharcsa fogása biztosnak tűnt

Az, hogy néhány ponty is tartózkodott a versenypályán, csak bonyolította a dolgot, a kisebbek biztonságosan megfoghatók voltak, de a nagyobbak legyőzhetetlennek bizonyultak a nem kifejezetten pontyos felszereléssel.

Nagy Gyula a Közép-Tisza-Vidéki Horgászegyesületek Szövetségének ügyvezetője köszönti a megjelent csapatokat

Mindezek tudatában vágott neki a 18 csapat a szombati első fordulónak. A fél hetes regisztráció után megkezdődött a sorsolás.

Minden szektorba külön sorsolták a csapatok versenyzőit, majd a már korábban ismertetett rács alkalmazásával nagyon gyorsan zajlott a sorsolás.

Az első hangjelzés elhangzása után foglalhatták el a versenyzők a rajthelyeiket.

A horgászhely elfoglalása, felkészülés

Elkezdődött a 2 órás felkészülési idő. 9 óra 15 percre minden versenyzőnek elő kellett készítenie az etetőanyagát mércés vödörben, a csalikat pedig bekészíteni a megfelelő, szabványos mérőedénybe.

Előkészített csalik, etető a limit ellenőrzéshez

Itt kell megemlíteni az egyetlen sajnálatos és kellemetlen eseményt. Ifj. Gyulai Ferenc ellen óvás érkezett még a verseny megkezdése előtt a limit, ill. a csali szabályok megsértése miatt. A verseny főrendezőjének döntése alapján a forduló befejezte után kívánta kezelni az ügyet. A meghallgatott tanúk és érintettek jegyzőkönyben rögzítették az általuk tapasztaltakat. A verseny zsűrijének döntése alapján ifj. Gyulai Ferenc aznapi eredményét törölte, a másnapi fordulóban való indulási jogát pedig megvonta. A további döntést az Országos Versenyhorgász Bizottság fogja meghozni.

A második hangjelzésre megkezdődött az etetés. Repültek a gombócok a megfelelő távolságba.

Teljes hosszában egyformán egyenletes versenypálya nincs, ez igaz az Alcsira is. Ami a pálya egyes szakaszain 13 m-t jelentett, néhol 11 métert, de volt olyan hely is, ami 9 m-es rakóssal is eredményesen meghorgászható volt.

Alapozó etetés

Néhány csapat ezért szinte egységesen a snecizést választotta. Valóban, nem bizonyult rossz döntésnek. Aki be merte vállalni, akár az első háromban is végezhetett az apró halakkal. Mivel - mint tudjuk - ez csapatverseny, ezért inkább egy biztos horgászatot kellett választani, kerülve az „elszállást”.

Hamar Ferenc (Mosella-Triana) 6 kg feletti küszt zsákmányolt

A mérlegelés során aztán bebizonyosodott, hogy nagyon szoros verseny tanúi lehettünk. Voltak olyan helyek, ahol dekagrammok döntöttek 5-6 helyezés között. Márpedig 2-3 dkg az három sneci, vagy egy kisebb törpeharcsa.

Szoros eredmények születtek.

Az első forduló eredményei alapján 17 helyezési számmal vezetett a DÉLPEST-MAVER csapata, szorosan a nyomukban 19 ponttal a MOSELLA-TRIANA csapat következett. Harmadikként a TRABUCCO csapat fordult 23 ponttal.

Lantos János (Trabucco) egy „bónusz” süllővel

A szombati forduló után nagyon szoros volt a verseny, nem dőlt el igazán semmi.

Az első öt csapat az alábbi eredményekkel fordult:

  1. Délpest Maver 17 pont
  2. Mosella-Triana 19 pont
  3. Trabucco 23 pont
  4. Perfect Team 26 pont
  5. Sensas Team 38 pont

Amennyiben nem lesz különösen rossz eredmény valamelyik szektorban, várhatóan a fenti csapatok közül kerül ki a győztes.

Vasárnap a gyors sorsolás és a helyek elfoglalása után gyors, de szigorú limit ellenőrzés történt a pontosan meghatározott időpontban.

10:30-kor megkezdődött a mindent eldöntő utolsó forduló.

Gilisztavágás kényelmesen. Németh Bálint (Maver Junior)

A sorsolás nem igazán kedvezett a vezető Maver nyomába szegődött Mosella-Triana csapatnak. Versenyzői az összes szektorban előnytelenebb helyre kerültek a nagy riválisnál, de igyekeztek megtenni, amit meglehet.

Mivel az eredmény nagyon szoros volt az első forduló után, igencsak számolni kellett a többi csapattal is.

Buczkó Krisztián (Perfect Team) kitűnő horgászatot mutatott be

Az előző napihoz képest kissé lassabban indult a halfogás, a mai napon sokkal többen vették kézbe a sneciző botot, és tapasztalhatták, hogy nehezen akar odaállni a horgászhelyre a nagyobb méretű küsz. Apróból lehetett fogni nagyon sokat, de nem volt érdemes. A törpeharcsák kapókedve is meglehetős változatosságot mutatott akár szektoron belül is.

Timár Dániel (Sensas Team) hosszú kihagyás után ismét versenypályán

Voltak helyek, ahol nagyon nehezen lehetett horogra csábítani őket, máshol meg ütemre lehetett fogni. Persze ebben benne volt a horgászati technika ugyanúgy, mint a meder kedvező vagy kedvezőtlen alakulása is.

Lőrincz Dénes (Munkás HE. Szolnok) jól kombinálta a rakós botozást a küszözéssel

Summa summarum, azt látni lehetett, hogy az eddig is vezető csapat szinte minden tagja nagyon szépen horgászva, kitűnően fogja a halat, és ha valami csoda nem történik, nem lehet elvenni Tőlük a győzelmet. A figyelem a dobogó többi fokára vágyó csapatok irányába fordult. Vajon mekkora keresztbeverések lesznek, ki fog több pontot gyűjteni?

Parádés keszegezést adott elő Varga József (Maver)

Gyorsan eltelt a versenyidő, következett a mindent eldöntő mérlegelés.

Míg tavaly ugyanezen versenyen a mérlegelés nehézségeiről voltam kénytelen írni, most az elismerés szavaival kell illetni a szervezőket, rendezőket, gyorsan és korrekten folyt minden.

A két forduló összesítése alapján az alábbi eredmények születtek:

  1. Délpest Maver, 34 pont, 61.130 g fogott hal
  2. Perfect Team, 50 pont, 51.120 g fogott hal
  3. Mosella-Triana Team, 50 pont, 51.100 g fogott hal

Szinte hihetetlennek tűnik, hogy egy kétnapos versenyen, 50 kg-os halfogás mellett nem több, mint egy termetesebb sneci, vagy egy kisebb törpeharcsa súlya tudjon dönteni. Persze ez semmit nem von le a kitűnően horgászó Perfect csapat teljesítményéből, csak mint bosszantó apróságot jegyzem meg, mint a harmadik helyen végző csapat trénere.

A győztes csapatok

Hazánkat a következő évi Klubcsapatok Világbajnokságon ismét a Délpest Maver csapata képviselheti. Meg kell jegyeznem a győztessel kapcsolatban, hogy talán európai rekordot jelent, hogy egymás után hatodik alkalommal éri el ez a csapat a győzelmet, és ráadásul változatlan összetételben!

Gratulálunk a győzteseknek, illetve minden résztvevőnek. Jövőre újra találkozunk!

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.