Még gyerek voltam, amikor a FeHoVa (Fegyver, Horgász és Vadász kiállítás) először megnyitotta kapuit. Az összes általam beszerezhető horgászsajtó ettől zengett. Jó néhány évnek el kellett telnie, mire először volt alkalmam kilátogatni ide, ám akkor a horgászkiállítás igencsak visszafogott volt. Alig néhány gyártó, forgalmazó volt jelen, és úgy tűnt, a pecások érdeklődése eltörpül a vadászoké mellett. Aztán mikor a Haldorádó Team tagjaként újra beléphettem a BNV területére, már érződött, hogy a horgászok egyre nagyobb teret és figyelmet követelnek maguknak ezen a szabadidős kiállításon. Néhány év folyamatos fejlődés után most, 2015-ben új időszámítás kezdődött a FeHoVa életében!
A 22. Fegyver, horgászat, vadászat nemzetközi kiállításon a HUNGEXPO Budapesti Vásárközpont "A" (fegyver, vadászat) és "D" (horgászat) pavilonjában 18 ország 270 kiállítója vonultatta fel a rendezvény teljes tematikáját lefedő termékeit, szolgáltatásait. A térség legjelentősebb vadászati találkozójaként jegyzett, és egyben a legnagyobb hazai horgászbemutató szerepét is betöltő eseményre 55 ezer látogató érkezett a világ minden tájáról. Hihetetlen a látogatószám, és hogy a kiállítók 18 országból érkeztek!
2015-ben a horgászok saját pavilont kaptak. A szervezők már a tavalyi évben is érezték, hogy lenne igény a kiállító és közlekedő területek növelésére. Kevésbé zsúfolt, szellős, és jobban áttekinthető standok kellenek, hogy a megnövekedett érdeklődésnek is eleget lehessen tenni. A fenti számok őket igazolták!
A legjobb megoldásnak az bizonyult, hogy a vadászok elengedjék a pecások kezét, és a horgászok kapjanak egy saját pavilont. A horgászcikk gyártók, halászati szakemberek, kereskedők az egész teret belakták, hogy maradéktalanul bemutathassák portékáikat.
Ahogy az lenni szokott, a csütörtöki napon kevesebben voltak, és inkább a céltudatos vásárlók érkeztek. Olyanok, akik tudták, mit akarnak - és azt meg is vették. Ezen a napon tülekedéstől mentesen lehetett körbenézni, és bár a népszerű standok azért időszakosan megteltek, mindenkire jutott ideje a személyzetnek.
Pénteken már érezhetően többen voltak, de hála a megnövekedett kiállítótérnek, mindenkinek jutott hely. Mint minden kiállításon, a szombati nap volt a legerősebb. Habár a reggeli órák még unalmasan teltek, dél körül beindult az élet. Ekkor már családostul érkeztek a kíváncsiskodók, és a keresett márkákat forgalmazóknál a teltház tábla is kikerülhetett volna.
A legtöbb helyen a 2015. évi újdonságok iránt volt nagy a kereslet. Itt merülhet fel a kérdés, hogy mi az oka a horgászeszközök, csalik, etetőanyagok soha nem látott fejlődésének? A választ nem a kiállításon, hanem a saját életünkben találjuk meg!
Mindenki szembesült azzal az elmúlt években, sőt évtizedekben, hogy ebben a pattanásig feszült tempójú világban, ebben a rohanó életben egyre kevesebb idő marad a horgászásra, szabadidős tevékenységekre. Míg régen az volt a gond, hogy nem volt mivel horgászni, most az a probléma, hogy nincs idő horgászni!
Szóval, az élmények megszerzését bele kell zsúfolni abba a néhány órába, ami rendelkezésre áll. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy elpazaroljuk drága szabadidőnket. Így aztán, aki teheti, elsajátítja a megfelelő tudást, megveszi az eredményes csalétkeket, és felkészülve vág neki a horgászatoknak!
A FeHoVa azonban több mint egy vásár! Érdekes szakmai bemutatók, közönségtalálkozók, gyerekprogramok várták a látogatókat. A vadász pavilonban kitömött állatok, trófeák, míg a szomszédos pavilonban akváriumok színesítették a látványt.
Több színpadon, párhuzamosan folytak a szakmai előadások. A vadász pavilonban izgalmas műsorok voltak, ahol akár testközelből is találkozhattak az érdeklődők vadállatokkal, vagy éppen vadászkutyákkal.
A horgász pavilonban a nagyszínpadon voltak a legérdekesebb, leginformatívabb műsorok, ám a leglátványosabb előadásokat az óriás akváriumnál lehetett megtekinteni, ahol kis szerencsével a „ház lakói” is bekapcsolódtak a bemutatóba. A pergetés szerelmeseinek külön medence állt rendelkezésére, ahol a műcsalik mozgását lehetett górcső alá venni.
Szembetűnő volt, hogy az évről évre visszalátogató nézelődők keresték a már jól megszokott kiállítókat, ahol ismerős arcokkal találkozhatnak. A hitelesség nagyon fontos a vásárlóknak, hiszen egy stabil alapokra épült vállalkozás, ahol már törzsgárda várja a vendégeket, sokkal megbízhatóbb „partnernek” bizonyulhat! Nézzünk néhány standot a teljesség igénye nélkül, ahol az átlagosnál is nagyobb volt az érdeklődés!
Mielőtt a beszámoló végére érnénk, túlzás nélkül állíthatom, hogy az egyik leglátogatottabb stand a Haldorádó volt. A márkahű vásárlók már megszokhatták, hogy a pontyhorgászok minden tavasszal találnak nálunk újdonságot. Mindemellett szakmai kérdésekkel is bizalommal fordulhattak hozzánk. Természetesen a hazai horgászélet egyik legnagyobb úttörője, Döme Gábor is jelen volt, aki fáradhatatlanul segítette a horgászokat, hogy a lehető legmegfelelőbb botot vagy csalit választhassák!
Mindemellett Döme Gábor a gyerekeknek szentelte minden percét, és nagy türelemmel fotózkodott velük! Említésre méltó, hogy a Sarudi Horgásztábor fő szponzora lett a Haldorádó Kft. Bizony! A gyerekek horgászatra, a természetszeretetre nevelése közös érdekünk!
Akinek volt lehetősége ellátogatni Közép-Európa egyik legnagyobb szabadidős kiállítására, az maga is meggyőződhetett arról, milyen érdekes és látványos egy ilyen megmozdulás. Akinek azonban nem volt szerencséje átélni ezt a vásári forgatagot, azoknak ajánlom figyelmébe azt a 3D-s képet, amelyen 360 fokos szögben lehet állítani a nézőpontot! Ha érdekel, milyen volt testközelből a Haldorádó stand, kattints ide:
Nagy köszönet ezért a fantasztikus képért Szuromi Gergőnek!
Írta: Sipos Gábor
Fotók: Sipos Gábor, Szuromi Gergő, Berényi Zoltán (Segal), Györe Mihály