Megjelent a Magyar Horgász 2012. februári száma!

Megjelent a Magyar Horgász 2012. februári száma!

Süllők és keszegek Tanyás örömök Balinok a hidegben Patakokban élő táplálékok Egyéni receptek etetőanyagra Nagy dévérek horgászata II. rész


Vass Csaba: Süllők és keszegek

A Duna szakavatott süllővadásza nem pihen télen sem. Ezúttal egy vendéggel vágott neki a fagyokkal karcos dunai éjszakának, hogy műcsalival cserkésszék be a süllőket. "Kristóf vár rám este a megbeszélt helyen. Régóta tervezünk már közös horgászatot, de valami mindig közbejött. Útközben azon gondolkodom, vajon lesz-e ma is kapás, vagy csak a csalis készletemből villantgatok néhány agyonstrapált darabot, amelyek megjárták már a wobblerek poklát. Olyan kellemetlen, mikor azt kell mondani: nem értem mi történt, tegnap még egy csomó kapás volt itt!" Nos, ezúttal halak sem maradtak el. Érdemes elolvasni!


Bokor Károly: Tanyás örömök

"Az elmúlt őszön nem panaszkodhattam, hogy keveset horgászom. Alig érkeztem vissza a spanyolországi túráról, máris kezdődtek hagyományos horgásztanyás napjaink. Ezzel az őszi, bédai kirándulással úgy vagyok, mint a diákok a vakációval, mindig nagyon várom. Bokáig érő sárga avarszőnyeg zizeg a lábam alatt. Szándékosan meghúzgálom benne a cipőimet, szeretem, ha hangot ad a szép erdei takaró. Amikor leérkezema tanyára,mielőtt bemennék, mindig belegyalogolok egy kicsit az erdőbe. Emlékezni karok a nagyon régi erdei sétákra, amikor még sihederként járkáltam ott. Erre indultam törpézni, csukázni a vadregényes holtághoz és erre jártunk az ivóvizünkért a vadászházhoz. A teli kannákat alig bírtam cipelni, de mint a legfiatalabb tanyalakónak nekem is illett kivenni a részem a munkából."


Szarvas Zoltán: Balinok a hidegben

A varázslatos Tisza folyóra kalauzol bennünket a szerző, ahol a téli hideg felszín alatt kapitális balinok élik világukat. Az anyag nem csak a horgászat technikáját mutatja be, de azt is elénk tárja, hogyan segíthet egy mai modern halradar a megfelelő helyek azonosításában. Ehhez egy radar által rögzített képet is közzétesz, és részletesen elmagyarázza mit is látunk. Egy valóságos történet bontakozik ki a radarkép alapján, melyet nagyon szép fogásokkal igazol. A cikk nem csak egy tanulságos sztori a halfogásról, de egy kis ízelítő is a mai modern horgászatot övező technológiából!


Monos Tibor: Patakokban élő táplálékok

Specialistánk, magyar bajnok műlegyesünk a februári számban azokat vízi élőlényeket veszi számba, melyek utánzataival szívesen horgászunk. "Mikor kimegyünk valamelyik patakunk partjára, örülünk, ha a víz felett repkedő rovarokat látunk, hiszen ez az alapfeltétele részben, hogy halak is élhessenek ott. A vízben fejlődő és növekedő apróságok, majd a kifejlett rovarok táplálékul szolgálnak a halaknak. Ezektől függ egy patak hal-eltartó képessége. Szerencsére a vizek minősége sokat javult az utóbbi időkben és ez megmutatkozik a patakok rovarvilágának újrafejlődésében is. Talán, hogy klór nem került a vizekbe adta meg igazán a lehetőséget a rovarok tömeges visszatelepüléséhez és fejlődéséhez. A pisztrángokat pedig csak ott tudnak élni, ahol megfelelő a vízminőség, az oxigénszint és elegendő a táplálék."


Egyéni receptek etetőanyagra (Hajdú Lívia fordítása)

Francia laptársunkkal, az Info Peche finomszerelékes magazinnal való együttműködési

megállapodásunk alapján válogat a magazin cikkeiből Hajdú Lívia, aki februárra a ma oly divatos pelletek összetételét boncolgatja. A pellet hatékonysága mellett számos előnyös tulajdonsággal bír: olcsó, egyszerű a használata és hosszú ideig eltartható. Hatalmas választékban áll a horgászok rendelkezésére a kereskedelemben, de tapasztalat és segítség híján korántsem egyszerű kiválasztani számos variációja közül a számunkra megfelelőt. Ahhoz, hogy eligazodjunk a pelletek között, két szakértőnk, Dave és Gérard lesz segítségünkre.


Alan Scotthorne: Nagy dévérek horgászata II. rész

"A Voorne-csatorna ideális horgászvíz Rotterdamhoz közel, Hollandiában, amely már számos nagy versenynek adott otthont. Az angol horgászok is könnyen elérhetik, a Hull és Rotterdam között közlekedő éjszakai komppal, szívesen növelve a versengő holland horgászok számát. A víz nagyszerű versenypályaként vált közismertté." A mester a nagy dévéres anyagának második részében a szerelékekre és magára a horgászatra tér ki részletesen. Mindig öröm egy többszörös világbajnok, talán a ma élő legeredményesebb versenyhorgász tanácsait olvasni. Alan Scotthorne feltárja a titkait a Magyar Horgász olvasói előtt!

Keresse lapunkat az újságárusoknál, és szakértőinket a FEHOVÁ-n! Személyesen is találkozhat kedvenc szakírójával a február 16-19. között sorra kerülő éves szakkiállításon. A részleteket itt találja!

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.