Az oldal sütiket használ a megfelelő működés érdekében. Elfogadom Süti kezelés
A Bledi-tó Szlovénia legnépszerűbb turistalátványossága. Aki egyszer eljut ide, azonnal megérti, miért özönlenek erre a helyre a turisták a világ minden pontjáról. Havas hegycsúcsok, kristálytiszta víz, ódon vár, aprócska sziget fogadja az ide érkezőket, azonban a pontyhorgászok számára is egy igazi bakancslistás helyszín. Csodálatos, egyedi pontyokat rejt ez a különleges tó, melyekért megéri minden befektetett energia.
Tartalmas nyarunk volt, de a legjobb időszak a horgászatra az ősz! Igaz, most már ezen az időszakon is túl vagyunk, de érdemes a fontos kérdéseket áttekintve előre felkészülni a következő szezonra. Számtalan kérdést kapok és válaszolok meg a csalikkal kapcsolatban, így most inkább más jellegű kérdéseket emelek ki ebben az írásban. Lássuk őket!
Véleményem szerint hazánkban még a mai napig egy kevésbé népszerű és megosztó csali a tigrismogyoró. Noha köztudott, hogy sikeres csali még a legvadabb törpeharcsával „tarkított” vizeken is, mégis kevesen bíznak sikerességében, vagy egyszerűen nem használják, nem része a magyar horgászkultúrának oly mértékben, hogy állandósuljon használata, sikere. Eme írásomban ezen a „megszokott” tendencián szeretnék javítani és egy általam használt kedvcsináló recepttel segíteni.
A lehetetlen csupán egy nagy szó, amellyel a kis emberek dobálóznak, mert számukra könnyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem tény. Hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás. Hanem kihívás. A lehetetlen lehetőség. A lehetetlen múló pillanat. A lehetetlen nem létezik.
Mindenkinek vannak álmai, céljai, nincs ez másként a nagyponty-horgászatban sem. Az álmok azért vannak, hogy legyenek mindig új céljaink, amelyekért küzdhetünk, és ha megdolgoztuk értük, megkaphassuk azokat. A legtöbb horgász azonban görcsösen vágyik a sikerre, megszállottan kergetnek egy nagy halat, miközben sokszor megfeledkeznek a horgászat igazi lényegéről, szépségéről, mely a nyugalom, a természet és a halak szeretete, tisztelete.
Vannak időszakok, amikor hazánk vizei csendesebbek a megszokottnál. Ez rendszerint tükörvízzel és néma kapásjelzőkkel jár. Ez az időszak főként a nyárra és a kora őszre jellemző. A legtöbben ilyenkor összepakolnak és hazamennek, pedig ilyenkor nincs más hátra, mint előre! Agyalni és a megoldást keresni kell, hogy sikert, sikereket könyvelhessünk el. Ebben az írásban olyan személyes tapasztalataimat szeretném megosztani, amik alapján sikeresebb lehet bárki ezekben a helyzetekben is.
A nyári, kora őszi horgászatok nem mindig kecsegtetnek a legjobb fogási esélyekkel. A nagy meleg, alacsony vagy épp túl magas légnyomás mind-mind a pontyhorgász ellenségei, nem optimálisak kedvenceink horogra kerítésére, azonban sokszor a legváratlanabb időszakokban történik meg az a bizonyos csoda.
Javában zajlik a nyár, a nyári szünet, a szabadságok, nyaralások. A legtöbben ilyenkor jutnak ki a vízpartra. Természetesen sokakban merülnek fel kérdések a minél sikeresebb horgászatok végett. Naponta kapok különféle kérdéseket, így azokat emelem most ki, melyek legmelegebb évszakunkhoz kapcsolódnak.
Nagy sikernek örvend rovatunk, ez nyilvánvaló, hiszen rengeteg kérdést kapok nap mint nap vagy a közösségi oldalakon keresztül, vagy akár személyesen. Sokan jönnek oda a vízparton is hozzám, hogy segítsek pár hasznos tanáccsal, elleshetik-e a trükköket, taktikát. Nagy trükkökkel én sem bírok, de segítek, ha tudok, és általában tudok. Ismét 5 kérdést emeltem ki, melyeket megválaszolok a publikum előtt.
Felgyorsult világunkban a pontyhorgászat is rengeteget és rohamosan változik, fejlődik. Az emberek nagy többségének kevés ideje jut a horgászatra, ezért leginkább a rövid időtartamú horgászatokra fókuszálnak és gyors sikerre vágynak. Személy szerint én is gyakran rövid horgászatokon veszek részt, melyekhez sokszor egy délután, egy este, vagy egy röpke hétvége áll rendelkezésemre. Szeretném, ha sok horgászt „megfertőzne” ez a hazánkban még kevésbé elterjedtnek mondható stílus, módszer, és azt is, hogy ez által az emberek a lehető legeredményesebben töltsék kevéske szabadidejüket.
Bár a tél enyhébb volt a megszokottnál, meglehetősen elhúzódott, így alig vártam, hogy megérkezzen a valódi tavasz, és kezdetét vegye egy igazi szezonkezdő horgászat. A tavaszi szezont rendszerint a kisebb és a könnyebben meghorgászható vizeken kezdem, idén sem volt másként.
Imádom a tavaszi horgászatok varázsát, melyeket jellemzően madárdal, virágillat és kellemes időjárás jellemez. Nos, valami hasonlóra számítottam akkor is, amikor 2017. április 16-án útnak indultam soron következő pontyos kalandomra, de ahogy az lenni szokott, most is a természet írta a forgatókönyvet (és persze a halak). Egy igazán extrém kaland kerekedett ki ebből a tavaszi horgászatból, remek havas pontyokkal körítve.