IV. Izsáki Horgász- és Pihenőpark Egyéni Horgászkupa - képes versenybeszámoló

IV. Izsáki Horgász- és Pihenőpark Egyéni Horgászkupa - képes versenybeszámoló

2012. június 23-án (szombaton) került megrendezésre az Izsáki Horgászpark már-már hagyományosnak tekinthető horgászversenye, az egyéni horgászkupa. E megmérettetés varázsát az adja, hogy a horgászok tetszőleges békéshalas módszerrel vehetik üldözőbe a park halait, legyen az úszós felszerelés vagy épp feeder bot. Hogy hogyan sikerült a negyedik kupa? Erről szól ez a képes versenybeszámoló!

Az idei versenyt is feszült várakozás előzte meg mind a versenyzők, mind a szervezők részéről, hiszen hiába az edzésnapokon teljesített kiváló fogások sora, a rengeteg szákba terelt hal, ha a versenyen a víz megmakacsolja magát és nem mutatja meg azt, ami benne rejtőzik. Most, a verseny vége után nyugodtan kijelenthetjük, hogy izgalmas, érdekes és halban gazdag versenyt tudhattunk magunk mögött. De haladjunk sorjában!

Kora reggel szép, napos idő és várhatóan viharmentes nap fogadta a vízpartra érkező versenyzőket

Ezen a versenyen 28 horgász mérte össze tudását, szerencséjét a halakkal, egymással. Az igazságosabb értékelés érdekében a tavat a kiírásnak megfelelően szektorokra osztottuk, így 3 szektorban foglalhattak helyet a versenyzők.

A megnyitót Jankovics István tógazda, valamint a Haldorádó Horgászportál képviseletében Takács Péter tartotta
A sorsolás pillanatai… nincs akkora tétje, mint a lottó ötösnek, de szinte mindenki az öbölbe szeretett volna kerülni

Külön öröm volt, hogy a horgászkupán számos olyan versenyző is részt vett, akikkel már az ország több rangos feederbotos versenyén is találkozhattunk, Ferencsik Balázs személyében pedig a fiatal generáció is képviseltette magát Izsákon. Jó volt látni, hogy valamennyi versenyző egyöntetűen szavazta meg, hogy a 8 éves Balázsnak apukája segíthessen a dobásnál, szákolásnál. Köszönet és tisztelet érte, hogy bár komoly díjazású versenyről van szó, mégis az új generációt támogatták a többiek egy szavazattal!

Elkél a segítség a versenyzőnek - no, nem a felnőttnek, hanem Balázsnak, a verseny legfiatalabb indulójának!
A horgászok elfoglalták a kisorsolt helyet és kezdődhetett a felkészülés
Csaliarzenál előkészítve, etetőanyag keverése folyamatban :)
7 óra 30 perctől indulhatott meg az alapozó etetés
Egyersek csúzlival, mások etetőkosárral juttatták be a halaknak szánt csalogató anyagot
Igen különleges kombó, Spomb rakétába töményen a csontkukac…utólag kiderült, nem is volt rossz elképzelés
Útjára indul a Spomb a sok csontival
8 órakor indította el a versenyt Takács Péter, a verseny főbírója

A verseny 8 órakor kezdődött el és 13:30-ig tartott. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján a versenyzők szerették volna elkerülni a tó keskeny szakaszát, mivel a tavon az uralkodó széljárás az északi, így a déli öböl adta eddig rendszerint a több halat.

A szervezők ezúttal is három szektorra osztották a tavat. A versenyzők legszívesebben az „A” és a „C” szektorokban szerettek volna horgászni…

Az élet a legnagyobb rendező. Bármennyire is féltek a versenyzők a keskeny szektortól, mégis itt indult meg elsőként a halfogás! Alig telt el 10 perc a versenyből, máris ponty volt az egyik versenyző horgán.

Az első fogások meglepő módon a keskeny területről kerültek ki
A Szerbiából érkezett Savin Jovan fogta a verseny első pontyát a keskeny rész öböltől legtávolabbi területéről, majd még jó párat

Egy fecske még nem csinál nyarat, szoktuk mondani, így gondolhattuk azt is, hogy véletlen volt az első hal a „B” szektorban. Igen ám, de a következő fogások is rendre innen születtek szebbnél szebb pontyok formájában!

Újabb ponty a „B” szektorban
Ezúttal Hoffmann Ferenc szép tőpontya került fényképező lencse elé
A velük azonos szektorban horgászó Berta Róbert is hamar szákba terelt egy pontyot feederbottal

Ha már szóba került az alkalmazott módszer, érdemes végignézni a versenyzőkön, ki minek szavazott bizalmat, milyen módszerrel vette üldözőbe a halakat. 29 horgász nevezett a versenyre, melyből 28 állt végül rajthoz a verseny napján. Közülük csupán egy horgász volt, aki nem a feederbotnak szavazott bizalmat, Dr Nánai Zoltán először matchbotot, majd rakós botot vett kézbe. Hogy ez milyen eredményhez segítette? Pár sorral később kiderül!

Idén a versenyünket egy női versenyző is megtisztelte Szabó Adrienn személyében, akinek sajnos egy igen termetes hal hosszú fárasztás után a szákolás előtt leakadt…

Mielőtt azt gondolnánk, hogy csak a keskeny területen volt hal, íme, néhány szép fogás:

Pál Eörs az izsáki kupák rendszeresen visszatérő versenyzője
Ezúttal sem tétlenkedett, végig versenyben volt a szektorelsőségért
Ábrahám Károly volt az a horgász, aki Spombbal küldte be a kiválasztott területre a csontkukacot. Eredménye ez a két hatalmas tükörponty, az egyik 9.350, míg a másik 9.380 gramm tömegű volt

A vízhőfok pont ideális volt ahhoz, hogy a pontyok erejük teljében legyenek, így még a kisebb testűeket is fárasztgatni kellett, nem beszélve az igazán termetes egyedekről, amikből szerencsére most szép számmal került horogra.

Pontyugrás a merítőből
Szabó Bence termetes hala
A fogások zöme gyönyörű, egészséges és igen világos színű tőpontyokból állt kisebb…
… és nagyobb kivitelben
Sokáig kellett fárasztani valamennyi pontyot, mert igazán jó erőben voltak
Varga László középső szektorban összehozott fogása is 30 kg felett volt
Az egyetlen úszós készséggel horgászó versenyző, Nánai Zoltán rendületlenül szedegette rakós távról a halakat
Egy újabb termetes hal a szákban
Legfiatalabb versenyzőnk sem tétlenkedett ám!
Pontyok és kárászok Barkóczi Richard fogásában

A verseny 13 óra 30 percig tartott. Érdekes tapasztalat volt, hogy főleg az első két órában és az utolsó kettőben ment igazán a halfogás, míg a középső időszak kapástalanul telt. Aki ilyenkor is tudott halat fogni, az sokat javíthatott helyezésén! A végső mérlegelésnél derült ki, hogy a halasnak gondolt „A” (123.350 gramm) és „C” (142.690 gramm) szektorokban kevesebb zsákmány jött össze, a legtöbb hal a keskeny „B” szektorban született 179.820 grammos eredménnyel. Nincs okunk panaszra, hiszen így összesen 445.860 grammos fogással zárt a 28 versenyző, ami csaknem 16 kg-os átlagfogást jelentett az 5,5 órás versenyen.

Az „A” szektort végül Horváth Attila nyerte 24.200 grammos fogással

Következzen az ő beszámolója:

Korábban már egyszer horgásztam ezen a tavon, de akkor a tó elejére sikerült húznom, ahol bár 4,5 kg apró kárásszal megnyertem a szektoromat, egy igazi pontyos vízen, mint ez is, ennek akkor nem nagyon örültem. Az emlékek miatt most is ezt a szektort szerettem volna elkerülni, ami a kettes szám kihúzásával sikerült is. Akkor még nem tudtam, hogy ezzel a számmal a leghaltalanabb szektorba sikerült sorsolnom. A halfogás ennek megfelelően igen nehezen indult be, kb. 1,5-2 óráig értékelhető kapásom nem volt. Már a kárászozás gondolata foglalkoztatott, amikor végre megjött az első igazi, botgörbítős kapás, amelyet egy 3,5-4 kg-os pikkelyes ponty produkált. Ezt követően kicsit megélénkült a víz, az első pontyot még 4 db hasonló és 3 db kárász követte. Ezekkel a halakkal alakult ki a részmérlegelésig a kicsit kevesebb, mint 20 kg-os fogás. Az utolsó háromnegyed óra ismét gyengébb volt, 1-1 kárász és ponty jött még, így alakult ki a majd 25 kg-os végeredmény, ami elég volt a szektor megnyeréséhez. A verseny alatt feeder módszerrel, method kosárral horgásztam, az etetőanyagom büdös-halas jellegű volt. Csaliként puha pelleteket használtam, szintén büdös-halas ízben. Érdekes volt, hogy sem a giliszta, sem pedig a csonti nem üzemelt nálam, értékelhető kapás egyikre sem volt, még kárászkapás formájában sem. Kipróbáltam még a fokhagymás kukoricát is, amelyet az egyik szektortársam használt eredményesen, de nálam az sem működött. Szeretném még megemlíteni a korrekt, hibátlan versenyszervezést és a kifogástalan vendéglátást!

A képzeletbeli dobogó második fokára Hoffmann Ferenc állhatott fel 42.450 grammos fogásával a keskeny szektorból

Hoffmann Ferenc beszámolója:

Teljesen „vakon” indultam el a versenyen, soha nem pecáztam még ezelőtt Izsákon. Kizárólag feederezek, így ezen a versenyen is csak a rezgőspicces botokkal való horgászat jöhetett nálam szóba. A sorsolásnál nem igazán örültem, mert mindenfelől azt hallottam, hogy a tó kevésbé halas részére sikerült húznom, de ha már így alakult, akkor ezt a feladatot kellett megoldani. Alapozó etetésként 10-12-t dobtam kiakasztott zsinórklipsszel, arra a távolságra, ahol reggel több halmozgást is láttam. A halak elég hamar odaálltak az etetésemre, az első óra után már 4 halam volt több mint 23 kg összsúllyal. Utána jó ideig nem került hal a szákomba, de ezt leginkább magamnak köszönhettem, mert több kapást is elrontottam, volt szakításom és halam is fordult le a horogról. A versenyt végül sikerült úgy zárnom, ahogy elkezdtem, előkerült a csonti és ezt több hal el is húzta, amik végül a szákban kötöttek ki. Ezúton is szeretném megköszönni édesapámnak, hogy elvállalta a segítő szerepét és hiba nélkül szákolt meg minden halat. Köszi a szervezést, jó kis verseny volt!

A verseny legnagyobb hala szintén a keskeny szektorban horgászó Kutyifa Ferenc nevéhez kötődik 9.440 grammos tömeggel, ami mindössze 6 dekával volt több, mint az eddig ezt a címet birtokló Ábrahám Károly 9.380 grammos fogása

Végére maradt a győztes, az a horgász, aki egyedül vette fel az úszós készségeket és azzal horgászta végig az 5,5 órát - végül 47.100 grammos fogással nyerte szektorát és egyben a versenyt is.

Dr. Nánai Zoltán szektor- és versenygyőzelmet jelentő fogása 47.100 grammot nyomott a mérlegeléskor
A szervezők mindhárom szektorban az első három versenyzőt díjazták kupákkal, valamint a versenyt megnyerő három szektor első helyezettet vásárlási utalványokkal. Díjazták továbbá a legnagyobb halat fogót, valamint női versenyzőnket is!

A részletes eredménylista letölthető innen: Végeredmény.pdf

A IV. Izsáki Horgász- és Pihenőpark Egyéni Horgászkupa díjazottjai
Jólesett mindenkinek a megérdemelt, finom ebéd!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.