Az oldal sütiket használ a megfelelő működés érdekében.
A kendermag régóta a legfogósabb aprómagok közé tartozik. Aminosavakat, vitaminokat, fehérjéket, zsírokat és szénhidrátokat is tartalmaz. A halaknak nagyon fontosak e tápanyagok, így ösztönösen keresik ezeket. A nagyponty-horgászok és a versenyhorgászok gyakran használják ezeket a kisméretű, kemény héjú magvakat. A kendermag több változatban is eredményes és otthon is elkészíthető. A mostani írásomban, ezzel kapcsolatban szeretnék bemutatni nektek néhány ötletet, praktikát.
A legmelegebb nyári napokon bizony nem könnyű horogra csalni a halakat. Különösen igaz ez a vadvizekre. A rekkenő hőség és a zavaros víz ellenére elhatároztam, hogy teszek egy próbát a szeszélyes Zala folyón. Egy ilyen természetes vízből néha komoly feladat szép halakat fogni. Ez az írás most nem több tucat halról fog szólni, azt viszont sosem fogom elfelejteni, hogy mit tartogatott számomra kedvenc vadvizem. Nem gondoltam volna, hogy egy forró, halban szegény napon válik valóra egy régi álmom! A Zala egy igen titokzatos folyó, ahol sosem lehet tudni, mire számíthat a horgász…
A Zala folyó sok meglepetést tartogat a nyári időszakban. Könnyen előfordulhat, hogy egy sikeres horgászat után egy hét sem telik el, és alig lehet fogni valamit. Az év legmelegebb időszakában azonban termetesebb dévérek is úszkálnak a folyóban. Egy forró nyári napon újra ellátogattam kedvenc vadvizemre. Vajon sikerült szép halakat fognom, vagy száraz maradt a merítő? A következőkből kiderül!
Ha két feederbottal horgászom, a nyeletőfékes orsókat részesítem előnyben. Egy olyan modellre azonban még szükségem volt, ami pont ideális a 3,60-as pálcákhoz. Mivel a TEAM FEEDER orsókat már jól ismerem és nagy kedvenceim, egy Master Carp 4500-asra esett a választásom. A szépen kidolgozott külső egy igen komoly belső szerkezetet rejt, amit most részletesen bemutatok Nektek.
A Fine Carp és a Pro Method orsók népszerűsége megjelenésük óta töretlen. A fekete és a fehér modell műszaki tartalma teljesen azonos, a két orsó között csak a dizájnban van különbség. Egy biztos, mindkettő olyan műszer, amiről egyszerűen nem lehet rosszat írni! Én a Pro Method változatnak szavaztam bizalmat, ezért most ezen igazán különleges orsó bemutatása következik!
Ebben a cikkben folytatom az általam használt, módosított etetőkosarak bemutatását. A method feeder – mivel nagyon hatékony – egyre népszerűbb hazánkban. Ha pontyhorgászatról van szó, sosem hagyom otthon kedvenc method szerelékeimet. Aki e módszer megszállottja, annak különösen ajánlom ezt az írást!
Télen, sajnos, nem sok lehetőség van arra, hogy sok időt töltsünk a szabadban, kedvenc hobbinknak hódolva. Nekünk, feederbotos horgászoknak a tél különösen kellemetlen időszak, de ez nem jelenti azt, hogy félre kell tennünk az összes felszerelést, a leghidegebb napokon is találhatunk olyan elfoglaltságot, ami nagyon hasznos lehet, amíg a jó idő megérkezik! Én ilyenkor tisztítom meg botjaimat, szervizelem az orsókat, ha szükséges, lecserélem a zsinórokat, előkéket kötök és elvégzem az etetőkosár módosításokat. Az utóbbi kapcsán szeretnék most megosztani veletek néhány praktikát!
Mostani írásomban egy főzött pellet receptjét és annak elkészítését fogom bemutatni. A főzött csali nagyon lassan oldódik, ellentétben a másik változattal, amit ez előző részben mutattam be. Lássuk tehát, mikből és hogyan készül a főzött pellet! Természetesen lesz szó arról is, miként lehet csalizni a két változattal.
Egy jó felszerelés nélkülözhetetlen része a horgászzsinór. Az éves karbantartás során fontos, hogy lecseréljük a régi damilt, majd újjal töltsük fel kedvenc orsónk dobját. Sokak szerint ez a folyamat nemcsak időigényes, hanem unalmas is, most azonban olyan praktikákat mutatok be Nektek, melyek segítségével a zsinórfeltöltés gyerekjáték!
Az előző cikkben az első fék és a rotor részeinek karbantartását, valamint az orsó belső szerkezetének kiszerelését mutattam be. Ebben az írásban a belső alkatrészek tisztításáról és kenéséről, valamint az összeszerelésről lesz szó. Lássuk csak, hogyan készül el az Okuma Longbow orsó!
Egy korábbi sorozatomban már írtam az orsókarbantartás alapjairól. Most egy gyakorlatiasabb, szintén kétrészes cikksorozattal készültem nektek. Egy használt orsó szervizelését fogom bemutatni a legapróbb részletekig.
A különféle pelletek népszerűsége a pontyhorgászatban töretlen. Számtalan változat kapható a boltokban, legyen az oldódó, főzött vagy lebegő, mindegyik kedvelt a horgászok körében. Különböző praktikák segítségével azonban nemcsak bojlikat, hanem pelleteket is lehet készíteni. Mostani írásomban egy oldódó pellet receptjét és elkészítését fogom bemutatni.