Ott vagyunk már?

Ott vagyunk már?

Biztosan sokan láttátok a Múmia visszatér című filmet, amiben a kissrác idegesítő kérdésözönt zúdít a többiek felé, miszerint: „Ott vagyunk már, ott vagyunk már?” Nos, a napokban egyre-másra kapom a címben szereplőhöz hasonló kérdéseket telefonon, írásban és személyesen is az érdeklődőktől. Persze, hamarosan ott lehetünk, már csak pár apróság van hátra, mint például a jelentkezés és néhány álmatlan éjszaka. Aztán megnyugodhat minden izgatott elme, mert ott lehet elejétől a végéig! A 2013. évi tavaszi Duna NHT beharangozóját olvassátok éppen…

Jó bornak nem kell a cégér, tartja a mondás. Mégis lehet látni reklámújságokban ezekből a fenséges nedűkből, így nem merem kijelenteni azt sem, hogy a Duna NHT - esetünkben - a jó bor, vagy nevezzük a nevén: „A” TALÁLKOZÓ - pedig jó lenne kimondani, így azért egy kis cégér erejéig megmutatom az idei tavaszi események előzetesét! Nincsenek csodák, hisz az egész már önmagában is egy csoda, viszont mindig igyekszünk a csodát bővíteni és kicsit mindig változtatunk, variálunk, nehogy sablonos érzése legyen bárkinek is! Az idén is bekerül a sztenderd programok közé egy-két izgalmas újítás, az eddigiek kibővítése!

Jól tudom, hiszen érzem a saját bőrömön, válság van! Szerencsére azonban a fejek nagy részében nincs, sokan érzitek az ilyen versengős, evős-ivós, pihenős találkozókban, a találkozásokban rejlő - de nem titkolt - pozitívumokat, azok lélekemelő, hangulatjavító jelentőségét! Ismét igyekeztünk barátira, megnyerőre és nem utolsósorban pénztárcabarátra szabni a kiírást, a költségeket, hogy ne kelljen azzal szembesülnünk, hogy nem tudtok, nem akartok eljutni közénk!

Reménykedjünk, hogy a folyam a szép arcát mutatja majd felénk…
… és hagy helyet a horgászoknak a partján!

Lássuk hát az idei ajánlatomat: mint az már köztudott és hagyomány, a nulladik nap megint a csütörtök lesz, május másodikán. Akik tehetik, jöjjenek bátran, ott sátorozhatnak, horgászhatnak, ehetnek és ihatnak a bandával a központi sátorban, ráadásul abban a megtisztelő feladatban is részük lehet, hogy a pályaalakításban, szemétszedésben, a katonai sátor felállításban is részt vehetnek. Hát nem felemelő?!

Persze a kemény mag, akik már csütörtökön csatlakozik hozzánk, ezt rutinszerűen vágja, szinte mondani sem kell, mindenki tudja a dolgát! De azért nem árt egy kis friss vér és a plusz munkáskéz sem!

Erre az estére Gyulanagy egy birkapörkölt felajánlást tett legutóbbi találkozásunkkor, így remélhetőleg nem maradunk éhen!

Aki nem járt még ott, ezt a zászlót keresse!
Kis esti traccsparti
Pénteki pálya-kijelölés

Pénteken a már hagyománnyá váló, Varga Gyuri szervezésében és védnökségével zajló idei „Horgász cél- és távdobó bajnokságot” tartjuk meg. Immár a harmadikat!

Az idén Gyuri közvetlen, lelkes és nyughatatlan, mindig valamivel kedveskedni, valamit adni akaró egyéniségének köszönhetően újabb feladattal küzdhetnek meg a nevezők, de ne rohanjunk ennyire előre, lássuk a részleteket:

III. Haldorádó Horgász Cél- és Távdobó Amatőr Bajnokság és Vándorkupa

A bajnokság időpontja: 2013. 05. 03. péntek 10:00 - 16:00

Helyszíne: Ordas, Duna-part, kikötő

A bajnokság menete: A bajnokság 4 részből áll, egy távdobó, egy céldobó, egy gombócdobó és egy levezető, retró-spiccezős-snecizős (nagy valószínűséggel gébfogó) fordulóból.

l. forduló: A távdobás az indulók saját botjával történik, fejenként 3 dobásra van lehetőség a versenyben. Az esélyek megközelítőleges kiegyenlítése érdekében a bot típusát, fajtáját nem korlátozzuk, de a felszerelés méreteit igen: kizárólag 3 méter és 4 méter közötti botokkal, 20-25-ös főzsinórral szerelt (3-4 méternyi dobóelőtét engedélyezett, 30-35-ös méret között) peremfutó orsóval, valamint a szervezők által biztosított - külön e sporthoz készített - 18 grammos súllyal szerelt szerelékkel engedélyezzük a részvételt! A dobások értékelése: minden méter egy egész pontot, a megkezdett méterek teljesített része pedig deciméterenként tizedpontokat érnek; a három dobásból a legmagasabb értékű adja az első forduló egyéni végeredményét.

2. forduló: A céldobás speciális, e célra kifejlesztett, a szervezők által biztosított botokkal és szerelékekkel történik. Erre a szerelékre 7,5 grammos súly kerül a peremfutó orsón lévő 20-as vagy 25-ös zsinórra, mellyel a versenyzők 5 dobást végezhetnek a 10 méterre, majd 5 dobást a 16 méterre elhelyezett 5 db célkarikára. A célkarikák a következő átmérőjűek: a belső 76 cm, a következők 136 cm, 196 cm, 256 és végül a külső 316 cm. A dobások értékelése: a belső kör 10 pontot, a következők pedig - belülről kifelé - 8, 6, 4 és 2 pontot érnek; a tíz dobásból keletkező pontok összege adja e forduló egyéni eredményét.

3. forduló: A gombócdobást egy maroknyi, zsákba töltött földdel fogják az indulók elvégezni. Mindenkinek 5 dobásra lesz lehetősége a céldobáshoz használt célkarikákra, melyek 10 méterre lesznek lefektetve. Az értékelés megegyezik a céldobáséval.

4. forduló: A versenypályán retro spiccbotokkal kell egy óra alatt a legtöbb snecit, gébet vagy egyéb halfajt elfogni! Az óra végén mért súlyok arányában lesznek helyezések, amiket hozzáadunk az előző három fordulóban elért helyezésekhez, így alakul ki a végső sorrend! Etetőanyag - sem mennyiségre, sem fajtára - nincs korlátozva, de feltételezzük, hogy addigra már az ott horgászók tetemes mennyiséget termelnek be belőle, így nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani ennek, de nem tilos, tehát akár bőségesen lehet etetni is! A retro botokat Gyuri biztosítja a nevezőknek! Fogjuk fel ezt a fordulót úgy, mintegy edzést a másnapi megmérettetésre!

Értékelés:

Egy-egy éremmel díjazzuk a fordulók első három helyezettjét és egy (vándor)kupával az abszolút első helyezettet, aki a négy fordulóban elért egyéni helyezéseinek összege alapján a legalacsonyabb pontszámot érte el.

Mivel a bajnokság lebonyolításához néhány kelléket meg kell vásárolnunk, továbbá a díjakat is a nevezésre befizetett összegből finanszírozzuk és persze, hogy minden versengő érezze a súlyát, hogy nem csak bohóckodásról van szó, egy jelképes, 500 Ft-os nevezési díjat kérünk minden indulótól. Remélem, hogy ez nem akkora összeg, ami bárki kedvét elvenné!

A III. Haldorádó Horgász Cél- és Távdobó Amatőr Vándorkupára a Duna NHT-ra történő nevezéskor kell jelentkezni és ezzel az 500 forinttal növelt összeget kell utalni/befizetni!

Ez lesz tehát a pénteki fő program. Biztatok mindenkit, hogy ne maradjon ki ebből a lehetőségből, vegyen részt benne, hiszen csak úgy ismerhetjük meg, mit tudunk, ha megmérettetjük magunkat! A tavalyi tapasztalatok alapján bátran merem mondani, hogy rendkívül izgalmas és érdekes lesz az idén is ez a program!

Kiváló hangulatú dobálózás… és nem (csak) a szavakkal
A casting tavalyi kupásai, érmesei

Az eredményhirdetés után egy vacsora következik, ami a saját költségvetésünk terhére, a tavaly már kellemes tapasztalatokkal szolgáló helyi vállalkozótól, Klárikától, az ő konyhájából fog érkezni forrón és ínycsiklandóan!

Pénteken este ismét a katonai sátorban lesz közös program, ahogy az már évek óta szokás. Erre a tűz körül ülős, sütögetős, iszogatós, vagy éppen a sátorban szorongó, harsány, sztorizgatós partira nem igaz a se eleje, se vége, mert eleje szokott lenni…

Ha hajnalig nem lenne vége a „bulinak”, akkor majd mi felváltjuk az afterpartisokat és - szokás szerint - rendet teszünk a katonai sátorban és körülötte, mert hát szombaton korán reggel kezdődik a hétvége fénypontja, a tavaszi dunai versenyünk, melynek részleteit, a kiírását itt, a következő képek alatt olvashatjátok!

Napi- és hetijegy most is a parton lesz
Kezdődjön a verseny!

XII. Duna Netbarát Horgásztalálkozó és vándorkupa, Ordas

Időpont: 2013. 05. 04. Szombat

Helyszín: Duna, Bács-Kiskun megye, Ordas község. (Az 51-es úton Solttól délre, Dunapatajnál Foktő felé az első település Dunapatajtól, ott a gátőrházat kell keresni, ahonnan már látszani fog a zászlónk.)

Szabályok:

  • A verseny egyetlen 5 órás szakaszból áll.
  • Horgászni 1 bottal és 1 horoggal lehet, úszós vagy fenekező készséggel. Mártogatni szabad, de figyeljünk arra, hogy a szomszédokat ne zavarjuk. Pergetni tilos.
  • A verseny alatt fogott halakat a mérlegelésig lehetőség szerint 3 méter (de min. 2 m) hosszú versenyszákban lehet megőrizni. Mérlegelés a verseny végén lesz.
  • A méreten aluli halak, illetve a védett halfajokhoz tartozók azonnali mérlegelésre kerülnek, ezeket a lehető leghamarabb vissza kell juttatni a vízbe.
  • Kívülről akadt hal, illetve más horgász betépett szerelékébe (gubancgátlóba, etetőkosárba) akadt horoggal fogott (azaz kantáros) hal nem számít bele a versenybe, azt rögtön vissza kell engedni.
  • Szákolásnál, illetve kapáskor, bevágásnál segíthetnek a szomszédok vagy a kísérők, lényeg, hogy a bevágást követően a bot tulajdonosa fárassza ki és húzza szákolható helyzetbe a halat.
  • Etetőanyag korlátozás nincs, de ha lehet, ne „szennyezzük” a vizet.
  • A pálya maximum 10 fős szektorokra lesz osztva (a résztvevők létszáma dönti el, hány szektor lesz).
  • A mérlegelésnél az eredménybe minden kifogott hal beleszámít, még az is, amit a lefújás előtt akasztottak meg, de már csak utána szákoltak.

Díjazás:

A szektorokon belül a legtöbb (súly alapján) halat fogók kerülnek ki szektor győzteseknek.

Az így kialakult szektoreredményeknek megfelelően fogják a szektor elsők - a fogott súly alapján - az I., II., III., IV., V., VI. (résztvevők létszámától függően kijelölt szektorszámnak megfelelően) helyért járó kupákat megkapni. Egy-egy szektor nem lesz 10 főnél nagyobb.

Kupát kap(nak) továbbá:

  • a legjobb eredményt elérő hölgyhorgász,
  • a legeredményesebb „utánpótlás” (18 éves korig) horgász,
  • a legnagyobb hal kifogója,
  • a legjobb „profi” versenyzők.

    A verseny alapvetően „amatőr” verseny, de ez nem zárja ki, hogy „profik” is részt vegyenek rajta, sőt kifejezetten bátorítjuk és szeretettel várjuk akár az elmúlt augusztusban itt eredményesen horgászó teljes magyar élmezőnyt, hiszen tőlük lehet tanulni! Azonban azt sem szeretnénk, hogy a lelkes amatőrök díj nélkül maradjanak. A rajthelyek kihúzása után a „profik” is „elvegyülnek” a versenyzők között, de külön díjazásban részesülnek. Ők a profiknak járó serlegekért küzdhetnek majd. Minden megkezdett tízedik profi után kiosztunk egy kupa díjat. Hogy még érthetőbb legyen: ha jelentkezik 9 fő profi, akkor 1 kupát adunk át, ha 14 fő, akkor 2 kupát, ha 28, akkor hármat. Ja, és ki számít profiknak? Aki a 2012. évben részt vett a II. Országos Feeder Horgász Bajnokságon, vagy aki annak tartja magát… :)!

    Az abszolút győztes (aki lehet amatőr, nő, ifi, vagy profi) elnyeri a 2013. évi őszi versenyig a Duna NHT vándorserlegét. Ezt végleg az viheti haza, aki egymás után háromszor vagy az évek folyamán ötször elnyeri.

    Itt együtt ül és versenyzik a profi…
    … és a legalább annyira profi „amatőr” is! (Bocs, Holi!)

    A verseny programja:

    6:00 találkozó a helyszínen
    6:15 - 6:20 megnyitó
    6:20 - 6:50 sorsolás
    6:50 - 8:00 etetés, szerelékek előkészítése
    8:00 - 13:00 verseny
    13:00 - 14:00 mérlegelés
    14:00 - összesítések, végleges eredményhirdetés, díjak átadása, záró vacsora
    Az időbeni esetleges csúszások miatt előre is elnézést kérünk!

    További infók:

    A verseny főszervezője: Jeszenszki János

    A verseny főtámogatója: Haldorádó Team Kft.

    A versenyre nevezni a Duna NHT topikban lehet, de a végleges nevezést a nevezési díj postai csekken vagy banki átutalással történő befizetése után tudjuk elfogadni.

    Befizetési határidő 2013. április 27. (péntek).

    Részvételi díjak: 4.500 Ft, mely tartalmazza a vacsorát (a verseny után), a mobil WC-k díját, zuhanyzási lehetőséget a művelődési házban (közel a sátortáborhoz), a katonai sátrak bérleti díját és az egyéb felmerülő költségekeinket.

    Napi- és hetijegyet a dunapataji horgászboltos biztosít, ára: 850 Ft/napijegy (2.400 Ft/hetijegy)

    Kísérőknek 3.500 Ft lesz a részvételi díj.

    Mivel sokan jelezték, hogy családdal érkeznek, kedvezményként a kísérőként érkező 6 év alatti gyerekeknek a részvétel ingyenes, 14 éves korig pedig 2.000 Ft. Reméljük, ezzel is segítjük a rendezvény családbarát hangulatának kialakítását!

    Aki úgy gondolja, már csütörtök délelőtt is lejöhet a helyszínre, és maradhat akár vasárnapig is, sátorozásra van lehetőség.

    Mivel a verseny helyszíne eléggé balesetveszélyes (kövezés), mindenkit arra kérek, hogy ügyeljen testi épségére.

    A találkozó fő célja (a baráti-ismeretségi kör bővítése és a szórakozás mellett), hogy a tapasztaltabb kollégáktól eltanulhassuk a folyóvízi horgászat fortélyait. Ezért kérem, hogy lehetőleg ne vegyük halál komolyan a versengést, és segítsünk egymásnak abban, amiben tudunk.

    Barátok, barátnők
    Fiatal párok
    Jókedvű fiatalos nyugdíjasok

    Ezúton szeretném felhívni a kedves résztvevők figyelmét, hogy van mód egymás mellé sorsolni, de kérem, hogy ezt a lehetőséget csak nagyon közeli családtagok vegyék igénybe (férj-feleség, szülő-gyermek, esetleg élettársak). Az egymás mellé sorsolásnak hátránya, hogy egy szektorban csak egy győztes lesz, aki a végén megnyerheti az I.-II.-III. stb. helyekért járó kupák valamelyikét, még akkor is, ha szektor másodikként a családtag súlyra többet fog, mint bármelyik másik szektor győztese.

    A Duna NHT-k eddigi történéseiben járatosabbak már tudják, hogy sokan már a hét közepén, általában csütörtökön letáboroznak a helyszínen és vasárnapig is maradnak. Ehhez kapcsolódóan jelzem, hogy a több napot lent tartózkodók egy már korábban indult kezdeményezést követve felajánlásokkal segítik az ellátmányozást. Nos, ehhez kapcsolódóan jelezném, hogy mivel a magunk urai vagyunk, a magunk ellátásáról kell gondoskodnunk, szívesen vesszük továbbra is a felajánlásokat, amiből otthon esetleg van több, mint ami elfogyna, az ott, a helyszínen nagyon hasznos lehet a megfáradt, éhes természetlakóknak!

    Fontos! Mivel a szervezőknek a verseny során a horgászaton (versenyzésen) kívül a sátortáborban egyéb feladatokat is el kell látniuk, ők nem sorsolnak, hanem a tábor melletti helyeket fogják automatikusan megkapni. Természetesen, amennyiben ezzel a kitétellel valaki (akár csak egyetlen személy is) nem ért egyet, és ezt jelzi számunkra (kerülendő a nyilvános vitát, lehet e-mailben is), akkor minden harag nélkül eltekintünk tőle, és szervezőkként részt veszünk a nyilvános sorsoláson.

    A családias rendezvény névadója: a család - ráadásul Muzóék eredményesek is voltak
    Szülőket, gyermekeket várunk nagy szeretettel

    Mindig elmondom, mert valószínűleg így is van, hogy a fenti sorokat sokan, a törzsgárda már biztosan unottan kívülről fújja, de pont az újak, a friss húsok miatt kell ismét pontosítanunk, mert hallok, olvasok olyan véleményeket, hogy az újdonsült érdeklődők attól tartanak a jelentkezésük fontolgatása előtt, hogy vajon ez a már jól összeszokott keménymag hogyan fogadja az újakat? Erre azt hiszem, tavaly is több pozitív példa volt, hogy mindenkit nagy tisztelettel és szeretettel fogadunk, legyen bárki is! Egy a lényeg, szeressen horgászni, szeressen barátkozni és akarja jól érezni magát!

    Idén is bőséges díjeső vár rátok
    A tavalyi díjazottak

    Remélem, megtetszett ajánlatunk és ismét nagyon sokan költözünk be az ordasi Tábor Falvába, Sátor Alja Újhelyre és a látóhatár végezetéig benépesítjük a Deákferen cuccát! Találkozzunk májusban!

    Mert találkozni, barátkozni jó, hajrá Haldorádó!

    Íme a 2012-es őszi Duna NHT-n készített kisfilm kedvcsinálónak!

    Jeszy

  • * Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

    10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.