Nagyon büszke vagyok a csapatomra, nagyon kedvelem és tisztelem a teszthorgászaimat, mert hozzám hasonló módon rendkívül elszántak. Az év bármelyik időszakában, legyen szó kánikulai hőségről vagy zord, téli időjárási körülményekről, mindig a vízparton vannak!
Egy ilyen mindenre elszánt, a hideget jól bíró teszthorgász barátommal, Borbiró Ádámmal horgásztam Nagyszénáson, a Szénásponty horgásztavon. Ezen a vízterületen még soha nem horgásztam, így nagyon kíváncsi voltam, hogy mire számíthatok, mi vár rám?
A horgászatot február 10-re időzítettem, amely a hidegfront-betörés előtti utolsó kellemes nap volt. Kivételesen hajszálpontosan megjósolta a meteorológiai szolgálat a hidegfront betörését, amely február 11-től viharos erejű É-i széllel, markáns időjárás-változást eredményezett. A következő napokban nem volt ritka a mínusz 15-20 Celsius-fok sem. Sőt, megdőlt a februári hidegrekord is -35,5 Celsius-fokkal. Néhány napon belül szinte minden állóvíz felszínét vastag jégpáncél borította be.
Az abiotikus környezeti tényezők hatásai a pontyok táplálkozására 1. A hőmérséklet, a légnyomás és a frontok
A képes és filmes beszámolóból minden kiderül, hogy mi történt velünk a nap folyamán!
Röviden összegezve a horgászatot: SOHA ROSSZABB téli horgásznapot nem kívánhatnék magunknak!
Kicsit bővebben összegezve: miután megtaláltam a megfelelő ízű és színű csalit, miután bátran aromáztuk a megtöltött kosarat, megérkeztek a kapások. Ahogy mentünk bele a délutánba, úgy lettek egyre aktívabbak a pontyok. Hogy ez meddig tartott, hol lett ennek vége, vagy egyáltalán vége lett-e mindennek a hidegfront betörésével? Erre választ nem tudok adni, mert akkor már mi is a jó meleg szobából kikandikálva nyugtáztuk, hogy MOST itt a legjobb…!
Tekintsétek meg az erről készült látványos filmet is!
Írta: Döme Gábor
Fotók: Csapi Károly
Videó: Takács Péter