Wobblercsodák: a Salmo Bass Bug

Wobblercsodák: a Salmo Bass Bug

Kétség sem férhet hozzá, 2016 a Salmo éve. Nem mintha a pergető horgászok népes tábora eddig elsiklott volna a jobbnál jobb műcsalik mellett, de a lengyel wobblergyártó megalakulásának huszonötödik évfordulóját méltóképpen emlékezetessé kívánta tenni. Több remek tengeri műcsali és a magyar viszonylatban is kiváltképp érdekelt Freediver és Sparky Shad mellett most egy nagyon ígéretes felszíni nagyhalas wobblernek örülhetünk, a Bass Bugnak!

Ahogyan a neve is mutatja, a Bass Buggal a Salmo elsősorban a tengerentúli piacot célozta meg. Nem titkolt reménye az volt, hogy az amerikai, kanadai és alaszkai vizek feketesügéreinek egyik legeredményesebb, leglátványosabb megfogását biztosítsa a pergetés megszállottjai számára a Lil Bug nagytestvérével.

Első látásra Lil Bug, de valójában az alakbéli hasonlóságot majd tízszeres súlytöbblet fejeli meg, ha a 2 cm-es típust vesszük alapul

Bizonyára mostanra felmerült bennetek a kérdés, hogy miért foglalkozunk vele mégis, s mire, hol és hogyan alkalmazható eredményesen a Bass Bug hazánk vízviszonyait tekintve? Nos, egyértelmű, hogy a magyarországi szerény feketesügér állomány szüretelésére tökéletes csali, de az óriásbogár adottságai révén a harcsa és a csuka fogására is megfelel. Sőt, nem is akárhogyan…

Ötféle, ígéretesebbnél ígéretesebb színváltozat, melyekkel a feketesügérek mellett a csukák és a harcsák sincsenek biztonságban

Mielőtt bárki kételkedni kezdene a Bass Bug „nagyhalas alkalmatosságában”, azt megnyugtatom; az öt és fél centis csalihoz nemcsak borzasztóan erős műanyag test, terelőlemez és horog társul, de irgalmatlan súly is!

A gyártó által közölt 26 grammos súly ellenére a házilag mért 27 még nem jelent tévedést
Az erőtől duzzadó bogár hasi bordázottsága plusz rezonanciaforrásként funkcionál

A Bass Bug-ot nemcsak a nagy alaptömege, hanem a Lil Bugok esetében már megismert Infinity Cast System rendszer is segíti a távoli és nagyon pontos dobásoknál. A rendkívül nehéz és erős műanyag test belsejében elhelyezett apró fémgolyók a plusz ingerkeltés feladatával is elvégzik.

26 gramm ide vagy oda, ez a „bogárgolyó” bizony lágyan, könnyedén ringatózik a víz tetején…
… hogy aztán megkezdve a bevontatást épphogy csak víz alá bukjon és csodálatos V alakot húzva, remegve-csörögve magára vonzza a figyelmet

Nem vagyok elfogult (pedig igen), de ahogyan a Bass Bug úszását megtervezték, azt bizony nem lehetett volna átgondoltabban, hatásosabban és kívánatosabban megvalósítani. Szinte már művészi, ahogyan a súlyos bogár megtolja a vizet és a legszabályosabb V alak kíséretében a hátrész fölött centiméternyire púposodó hullám tovaküldi a hanggal teli jelet. Mintha csak mondaná, itt vagyok, ide figyeljetek!

Természetes, hogy a wobbler szilárdságának alapját a rendkívül erős műanyag test adja, de a gondos felületkezelés, a többrétegű festés és kemény lakkozás még ellenállóbbá teszi a csalit!
Bogár kupaktanács

A Bass Bug esetében szerencsére nem kell elvegyülni a többtucatnyi, sokszor indokolatlan mennyiségű színvariációban. A rendelkezésre álló öt példásan lefedi az ideális színválasztékot. Mivel a víztetőn húzott csalinál a has mintázata hatványozottan dominál, érdemes ezt figyelembe venni a választásnál. A GBG és MGB változatok rendelkeznek a legsötétebb hasi résszel, míg a BLB, GB és SNB színvariánsok a leghalványabb, legvilágosabb árnyalattal tévesztik meg zavaros vízben a környék harcsáit, csukáit.

GBG és SNB típusok arra az esetre, amikor a feltűnés inkább előny, mint hátrány
Egyik és másik véglet: SNB kontra May Bug (MBG)
A vízmélységhez és annak tónusához (tisztaság vagy zavarosság) igazodjunk
Az eltérés nagy, a célhal mégis ugyanaz

A Bass Bug tökéletesen lehetővé teszi azt a számunkra, hogy a legsekélyebb vagy a dús vegetációtól legvadabbá „érett” szélvizeket, a folyó- és csatornaszakaszokat meghorgásszuk. Kevesen hinnék, de az ilyen sekély vizű természetes takarásokban sokszor meglepő nagyságú ragadozók tanyáznak. Méltón és magányosan, nem tűrve meg mást maguk körül, csak a potenciális áldozatra és a zsákmányul ejtés megfelelő pillanatára várva…

Soha nem látott vastagságú terelőnyelv a Bass Bugon. Képtelenség, hogy természetes módon kárt tegyünk benne
Kemény csatára, szívós ellenfelekre felvértezett egyes méretű drillingeket találunk minden Bass Bugon

A wobbler jellegéből adódóan higgyétek el, hogy a legemlékezetesebb, leglátványosabb kapásokra számíthattok a Bass Buggal! Az adrenalin-szint a másodperc törtrésze alatt szökik az egekbe, és semmivel össze nem hasonlítható érzés az, amikor a legváratlanabb pillanatban azt a bizonyos V alakú vonalat robbanásszerűen töri meg a lentről támadó hal.

Szinte a semmiből érte a támadás a Bugot, fantasztikus látvány volt, ahogy a csuka közreműködésével felrobbant a vízfelszín
Kis vizekben nagy halak: az vízmélység 90, a csuka 84 centi volt
Mintha teli szájjal mosolyogna minden Bug. Pedig semmi pénzért nem lennék a helyükben…

Forrás: Halmos Mihály

(X)
EnergoTeam

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.