HELYI HORGÁSZREND A 2022. ÉVI ÁLTALÁNOS TERÜLETI JEGYEKHEZ A NAGYBARACSKAI ÖREG- DUNÁRA (TISCHER)
1. A területi engedély megvásárlásával szerződés jön létre a területi engedély jogosultja és a BÁCSHOSZ között a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII. törvényben, az ennek végrehajtására kiadott 133/2013. (XII. 29.) VM rendeletben, valamint a 2013. évi V. törvényben (Polgári Törvénykönyv) foglalt általános, valamint a területi engedélyben meghatározott speciális feltételekkel. A feltételek betartása kötelező!
2. Az országos- és a helyi horgászrend megismerése nélkül a horgászatot megkezdeni tilos! A MOHOSZ országos horgászrendjét a helyi horgászrendben meghatározott eltérésekkel kell alkalmazni!
3. Területi jegy csak állami horgászjegy birtokában váltható.
4. Az elveszett, ellopott, megrongálódott területi jegy nem pótolható.
5. A Halgazdálkodásról és a halvédelméről szóló törvény, az országos- valamint a helyi horgászrend megsértése esetén a területi jegy véglegesen bevonásra kerül.
6. A területen foglalt hely (jelölt hely) nincs, horgászállást létesíteni tilos!
7. Megművelt területen közlekedni tilos! A vízpartokat csak a horgászattal szorosan összefüggő tevékenységre szabad használni.
8. A védgátak csak a szükséges engedélyek birtokában vehetők igénybe a horgászhelyek megközelítésére.
9. Természetvédelmi oltalom alatt álló területen mindenki csak saját felelősségére tartózkodhat.
10. A BÁCSHOSZ horgászversenyek idejére horgászati tilalmat rendelhet el.
11. Területi jegyekre vonatkozó kvóták:
Éves területi jegyek:
Általános Felnőtt Éves területi jegy:
Naponta összesen 4 db darabszám-korlátozással védett hal, ezen belül egy halfajból naponta összesen 2 db fogható ki. Hetente összesen 10 db, évente összesen 70 db darabszám-korlátozással védett hal fogható ki. A 70 db darabszámmal védett halfajból összesen 35 db ragadozó (csuka, süllő, harcsa, kősüllő stb. ) és 35 db békés hal ( ponty, márna, compó stb.) fogható ki. A darabszám-korlátozással nem védett halakból naponta 10 kg fogható ki. A Menyhal, sügér és domolykó esetében a naponta kifogható mennyiség darabszámtól függetlenül 3 kg.
Általános 24 órás jegyek:
24 órás területi jeggyel összesen egy napra meghatározott darabszám fogható, az alábbi meghatározott napi korlátozás szerint.
Általános Felnőtt 24 órás Területi Jegyek:
Naponta összesen 4 db darabszám-korlátozással védett hal, ezen belül egy halfajból naponta összesen 2 db fogható ki, hetente összesen 10 db. A darabszám-korlátozással nem védett halakból naponta 10 kg fogható ki. A Menyhal, sügér és domolykó esetében a naponta kifogható mennyiség darabszámtól függetlenül 3 kg.
12. A horgász által megtartani kívánt halat a vízparton nem ajándékozhatja el, továbbá a horgászat befejezéséig más személlyel nem szállíthatja el a horgászhelyéről.
13. A nem szájban vagy fejen akadt halat megtartani tilos!
14. A vízparton szemetelni, szemetes helyen a horgászatot megkezdeni is tilos! A horgász szemeteszsákot köteles magánál tartani horgászhelyének tisztán tartása céljából. Horgászhelyen szemetet hátrahagyni tilos. A szemetes helyen horgászóktól a területi jegy bevonásra kerülhet!
15. A horgot csak horgászbottal dobva szabad a vízbe juttatni. A csali bárminemű vontatása tilos!
16. Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság korlátozásai:
- Horgászni a kopárháti hídtól délre eső szakaszon lehet, azonban a holtág erdőtömbbel
érintkező partszakasza nem horgászható.
- Csónak használata tilos.
- A víztestek a védett területen belül a meglévő utakon (kivéve a tiltott szakaszok) gyalog,
kerékpárral, segédmotor kerékpárral közelíthető meg.
- Horgászállás építése, csak természetvédelmi hatósági engedéllyel, vagyonkezelői hozzájárulás birtokában végezhető!
- Természetvédelmi érték miatt (pl. vonulás, fészkelés stb.) időszaki korlátozás elrendelhető.
- Tilos a fakivágás, ágas szedés, partfal átalakítás, állatok és növények gyűjtése, csali állat ásás, vízi növényzet irtása!
- Horgászati tevékenységen túlmenően külön engedély köteles: táborozás, tűzrakás.
- Védett, vagy fokozottan védett hal kifogása esetén a hal kíméletes visszahelyezése után kérjük a fogás helyét, idejét, faját a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóságnak
bejelenteni (7625 Pécs, Tettye tér 9., 06-72-517-200).
17. A vízterületeken horgászati célú folyamatos életvitelszerű tartózkodás (több mint 7 nap) és helyfoglalás – ide nem értve a különböző vízparti magántelkeket – nem lehetséges. Az ilyen nyilvánvaló esetekben a hivatásos halőr a vízterület partjának azonnali elhagyására adhat utasítást.
18. A hivatásos halőr, társadalmi halőr a felállított sátor elbontására, a leállított lakókocsi elvontatására adhat utasítást, különösen, amennyiben azok elhelyezése folyamatosan foglalt hely létesítésére, életvitelszerű ott tartózkodásra irányul, vagy a természeti környezetet, növényzetet károsítja. Felszólítás esetén a horgász köteles a sátrat vagy a lakókocsit a vízpartról eltávolítani.
19. A horgász köteles magánál tartani legalább 0,5 kilogramm pontossággal mérő digitális halmérleget, mérőszalagot, ki nem törölhető golyóstollat és szemeteszsákot, pontymatracot, melyek meglétét a hivatásos halőr, társadalmi halőr ellenőrizheti. A horgász köteles a kifogott halat a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően – annak, fajának, méretének és mennyiségének megfelelően kíméletesen – tárolni és szállítani. Kíméleti okokból drót haltartó szák használata nem engedélyezett.
Jogosulatlan halászattal, horgászattal kapcsolatosan a bejelentését az alábbi e-mail címen teheti meg: allamihalor@nebih.gov.hu
Az éves területi horgászengedély nyomtatva érvényes.
Kecskemét, 2022. BÁCSHOSZ - www.bacshosz.hu