Felnőtt Férfi Országos Horgászbajnokság 2009, döntő - 3. forduló

Felnőtt Férfi Országos Horgászbajnokság 2009, döntő - 3. forduló

A meteorológiai előrejelzésnek megfelelően szombat reggelre kitisztult az ég, felhőnek nyoma sincs, ragyogó napsütés várta a harmadik forduló előtt a versenyzőket. Remélhetőleg a szép idő nemcsak a versenyzők kedélyállapotán javít, de sűrű kapásokkal honorálják a halak is.

A reggeli sorsolás kissé elhúzódott, nagyon bonyolulttá tette a kiemelések figyelése, sok szempontot kellett már ma is szem előtt tartani. Meglehetősen bonyolult a rendszer, de talán így a legigazságosabb. A jó hír, hogy holnap még bonyolultabb lesz azzal, hogy a mai és az eddigi szélsőket, szélső melletti helyen ülőket is nyilván kell tartani.

Limitellenőrzés Lőrincz Dénesnél

A sorsolás a mai napra is tartogatott csemegéket. A legérdekesebb, hogy Nagy András - aki fél ponttal vezetett - az „A” szektor 12-es helyére került, Walter Tamás pedig a „B” szektor 12-es helyét foglalhatta el. Azt az elmúlt napok tapasztalatai alapján elmondhatjuk, ez a két szélső hely inkább hátrány, mint előny. Hátrány a rengeteg törpeharcsa miatt, amik válogatás nélkül rontanak rá mindenféle csalira. Vajon hogyan tudják megoldani ezt a nem könnyű feladatot?

Alapozó etetés az „A” szektorban

Gyorsan telt a felkészülési idő, bár a versenyzők nagy része jóval kevesebb idő alatt is rajtra készen állt, minthogy a rendelkezésre álló idő eltelt volna. Következett a szokásosnak megfelelő gyors limitellenőrzés, majd fél tizenegykor elkezdődött a második forduló.

Sulik Dávid gyorsan behorgolta az első pontyot

Mintha másolták volna az előző napot, a nyomban a kezdést követően horogra kerültek az első halak. Előbb szinte mindenhol a törpék vették fel a csalit, de nem telt el egy teljes perc, és az „A” szektor külső felén ülő horgászok megakasztották első pontyaikat. Elsősorban a szélen ülő Schmidt Attila, Sulik Dávid és Szilvási Szilárd jeleskedett a pontyfogásban az első félórában. A szektor közepén és a belső oldalon még mindig inkább a törpeharcsák és néhány kárász volt a jellemzőbb, a pontyok jóval kisebb számban kerültek a haltartóba, mint a szektor külső felén.

A szektor belső felén sokkal ritkábban görbítette a rakóst a ponty, mint a külső oldalon

A „B” szektor első félórája is a törpeharcsákról szólt. Persze egy-egy kárász és kisebb ponty is horogra került, de mégis inkább a törpék kapókedve tűnt nagyobbnak. Az első félóra elteltével aztán már kicsit jobban eltolódott a kárászok irányába a fogások nagy része, illetve a kisebb pontyok is megjelentek az etetéseken.

Törpe, törpe és törpe

Több szemlélő szerint a mai napon sokkal korábban kezdett lanyhulni az első óra „halrohama”, és feltűnő volt, hogy a pontyok jóval tartózkodóbban viselkedtek, mint az előző napokon. Talán a kitisztuló idő, az élesen vízbe tűző napsütés fogta vissza őket?

A „B” szektor

Meglehet, de ez csak a tisztán pontyra horgászókat hozta zavarba. Azokat a versenyzőket, akik „minden halat” meg akartak fogni, nem akartak szelektálni egyik irányba sem, maximum csak bosszantotta kissé.

A második óra kezdetére az „A” szektor külső felén ülő 4-5 horgász komolyan belevetette magát a pontyfogás örömeibe. Nehéz volt eldönteni, hogy Szilvási Szilárd vagy Lőrincz Dénes vezeti a szektort, olyannyira hasonlóan teljesítettek. A szektor a középső felétől befelé inkább a kárászok, törpék voltak továbbra is a jellemzően sűrűbben fogható halak. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy az itt ülő versenyzőket teljesen elkerülték a pontyok, de látványosan sokkal több pontyakasztás történt a szektor külső felén.

Szilvási Szilárd komoly mennyiségű pontyot szákolt

Látszott, hogy működőképes az az elgondolás, amivel reggel Nagy András leült a horgászhelyére, többé-kevésbé sikerül kizárni a törpeharcsákat, ami azt jelenti, hogy jobban hozzáférnek a kárászok és a pontyok a felkínált csalihoz. Természetesen teljesen távol tartani nem sikerült a törpéket, de az nem is volt cél.

Kitűnően működött a „törpe távoltartó” taktika Andrásnál

A második óra eleje a „B” szektorban is hasonlóképpen indult. Kissé ritkultak kapások, a szektor belső felén ülő Szénási Zsolt több nagy testű pontyot is akasztott, de sajnos sokat elveszített közülük. A kettes helyen ülő Csőregi Balázs előtt ma mintha kevesebb ponty tartózkodott volna, nála is inkább a törpék és a kárászok tették ki a zsákmány jelentős részét.

Nem baj, ha kicsi, csak sok legyen!

A szektor közepén ülő Csomor Péter és Döme Gábor fej-fej mellett haladva horgászott. Ember legyen a talpán, aki meg tudta állapítani, melyikük vezet éppen. Néha Péter fogott sorban pár pontyot, míg Gábornak csak törpe és kárász „jutott”, néha meg pont fordítva történt, egy dolog azonban jól látszott, ők ketten mindig fogtak valamit!

Csomor Péter fej-fej mellett küzdött Döme Gáborral

Ez így volt a szélen horgászó Walter Tamás esetében is, sajnos az Ő fogása gyakorlatilag a törpeharcsára korlátozódott. Pedig Tamás mindent elkövetett, hogy túljárjon a szúrós ördögök eszén. Kellett is, mert a második óra végére már komoly hátrányba került a belül horgászó társakkal szemben. Ekkor Tamás felvette a rövid rakóst, és a törpéket a belső etetésen hagyva és fél távon elkezdte fogni a kárászokat! Eleinte egyet-egyet, majd egyre gyorsuló ütemben húzta a halat. Nem túl nagyokat, de hihetetlen sebességgel. Ezzel a sebességgel faragta le a hátrányát is.

Bravúros horgászatot mutatott be Walter Tamás az utolsó órában

A harmadik órában az „A” szektor külső fele kezdett kissé csendesebb képet mutatni. Kevesebb látványos fárasztás, kevesebb pontyakasztás. A szektor közepe viszont kezdett beindulni, mintha a pontycsapat beljebb vonult volna.

Lakatos Sándor gyönyörű pontyokat akasztott és szákolt sikerrel

A belső félen ülők is szákoltak szép számmal pontyot, de náluk inkább a sűrűn kapó kárászok voltak még jellemzőbbek. Nagy Andris és Várszegi Balázs is ütemre fogta a halat az utolsó percig. Vajon mire lesz elég?

A „B” szektor is hajrázott. Mindenki érezte, még, még és még kell pár darab törpét, kárászt, de még inkább pontyot szákba terelni, mert mint minden nap, most is szükség lesz minden gramm halra. A fordulót lezáró kürtszó után hamar eljön az igazság pillanata.

Az „A” szektorban az alábbi eredmények születtek:

Az „A” szektor eredményei
Szilvási Szilárd szektor egyest érő zsákmányával

A „B” szektorban az alábbi eredmények születtek:

A „B” szektor eredményei
Csomor Péter és a szektorgyőzelmet jelentő terítéke

A verseny állása a mindet eldöntő utolsó forduló előtt:

A harmadik forduló utáni állás

Végül, hogy miképp is alakult az írás elején említett párharc? Mindkét horgász kitűnően oldotta meg a feladatot. A fiatal Nagy András öreg rókákat megszégyenítő módon érzett rá a megoldásra, azt precízen végrehajtva a lehető legjobb - szektor 3-as - eredményt hozta ki az addig sokkal rosszabbul muzsikáló helyből. A másik oldalon Walter Tamás, pedig - úgy gondolom - a nagy rutinnak és tapasztalatának köszönhette az ugyancsak szektor hármasát, persze nem beszélve a küzdeni tudásról!

A mindent eldöntő utolsó forduló holnap következik.

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.