Az oldal sütiket használ a megfelelő működés érdekében.
Ma már rengeteg különböző típusú swinger található a piacon, de hogy ezek valójában miben is különböznek, és hogy melyiket milyen helyzetben ajánlott használni, arról már lényegesen kevesebb információ található. Ebben az írásban összegyűjtöttem a Carp Academy swingereinek javát, melyekből több típust jómagam is szívesen használok.
Emlékszem, néhány éve, mikor horgásztúrára indultam barátaimmal, rendszeresen viccelődtünk, mikor áthaladtunk a dunaföldvári Duna-hídon, hogy itt egy fantasztikus víz, de mi elmegyünk inkább az ország másik végére horgászni. Aztán ez a viccelődés egyre mélyebbre jutott a gondolataim között, és három éve először váltottam éves engedélyt a hozzám viszonylag közel eső szakaszra. Azóta rendszeresen horgászom ezen a csodás folyón, csónakból és partról egyaránt. Legutóbbi horgászatom alkalmával különleges élményekben részesített a folyó, ezeket a friss tapasztalatokat szeretném most megosztani a kedves olvasókkal.
Tapasztalatból tudom, hogy a legjobb csali hatékonyságát sem lehet maximálisan kihasználni, ha nem a megfelelő módon kínálják azt fel. Fokozattan érvényes ez a pop-up csalikra, amiket ha nem megfelelően használunk, a kapások megritkulnak vagy teljes mértékben el is maradnak. A legtöbb horgász ilyen helyzetekben a csalit okolja az eredménytelenségért, pedig sokszor minimális változtatással bizony meg lehetne menteni a helyzetet és eredményesre fordítani a horgásznapot, csupán meg kell találni a megfelelő felkínálási módot hozzá. Ehhez mutatok egy tippet!
Az ősz beköszöntével a hozzám érkező kérdések is egyre inkább a lehűlő vizeken történő pontyhorgászattal kapcsolatosak, ami érthető, hiszen az ősz talán az év legjobb időszak a nagyponty-horgászatban. Ezek közül ragadtam ki most egy csokorral, amelyek szerintem sok horgász számára is érdekesek lehetnek.
Minden horgásznak van az életében egy olyan vágyott víz, amelyre legalább egyszer szeretne eljutni egy horgásztúra erejére. Az én bakancslistámon is szerepelt egy tó, mely nagyon megfogott és úgy éreztem, egyszer el kell jutnom ide. Amikor megtudtam, hogy a „Nagy pontyok nyomában” filmsorozatunk Horvátországban, a Šumbar-tavon folytatódhat, nagyon boldog voltam: végre megvalósulhat az egyik álmom!
Hazánkban az utóbbi évtizedben drasztikusan megnövekedett azon vizek száma, melyekben a törpeharcsák túlszaporodtak. Megnövekedett egyedszámuk páratlan falánksággal társul, a horgászok által felkínált csalit, ahogy vízbe ér szinte azonnal, a pontyoknak esélyt sem hagyva támadják meg, arról nem is beszélve, hogy a csalinak huzamosabb ideig kellene érintetlennek maradni ahhoz, hogy az öregebb egyedek megfogására is reális esély nyíljon. Azokra a tippekre próbálok rávilágítani, hogy hogyan is tehető eredményessé a pontyhorgászat ezeken a nem éppen könnyű vizeken.
Nyár derekán járunk, vizeink hőmérséklete az ebben az időszakban várható maximum érték közelében jár, így nem is meglepő, hogy a legtöbb kérdés az amur horgászatához kötődik. Ez így is van rendjén, hiszen ki ne szeretne megküzdeni egy kapitális méretű nádrágóval, melyek az utolsó erejükig harcolnak a horgon?
Évek óta kacérkodom a gondolattal, hogy milyen jó lenne egyszer átlépni az országhatárt horgászati célokkal is. Sokat keresgéltem, merre is lenne érdemes indulni. Horvátország mindig is szimpatikus volt számomra, rendszeresen járok erre a családi nyaralások alkalmával, így errefelé kezdtem mélyebben is kutakodni az édesvizek iránt. Daniel Stojanovic barátom segített végül a helyfoglalásban a Pjeskara Lipik névre hallgató tóra, mely egy hegyek között meglapuló igazi gyöngyszem.
Ma már nagyon sok különböző rod-poddal találkozhatunk a horgászmárkák kínálatában, viszont olyan univerzális modellel csak egészen ritkán, amit szinte minden helyzetben fel lehet állítani, és ami biztonsággal megtartja a bevetett készségeinket. Ebben az írásban és a hozzá tartozó videóban egy ilyen masszív típust szeretnék bemutatni közelebbről is – ha most állsz rod-pod választás előtt, sémiképpen se hagyd ki!
Mindig nagy lelkesedéssel készülök erre a különleges, a szívemhez oly közel álló, vadregényes tóra. Nem csupán a fantasztikus halak, hanem a tógazda vendégszeretete miatt is rendszeresen visszatérek ide, mintha csak haza járnék. Az idei horgászatra már hónapok óta készülgettem: terveztem, mit és hogyan is fogok csinálni, amit az időjárás egy vastag tollvonással felül is írt. Nem gondoltam volna, hogy viharos széllel érkező havas esőben kell májusban sátrat állítanom, de a kedvemet ez egyáltalán nem szegte, inkább próbáltam a lehető legjobban megoldani az új helyzetet.
Korábbi írásainkban részletesen bemutattam a Haldorádó Carp Boilie család megújulásának állomásait és annak végeredményét, viszont a legvégére hagytam egy teljes mértékben új és szerintem nagyon értékes családtagot, mely a Big Feed névre hallgat.
Közösségi oldalunk üzenetei között sikerült találnom több érdekes kérdést, melyek megválaszolása szerintem nemcsak a kérdezőnek, de sok olvasónak is segíthet egy-egy helyzetben. A nyár előrehaladtával külön öröm, hogy érkeztek kérdések az amur horgászatával kapcsolatban is.