Az oldal sütiket használ a megfelelő működés érdekében.
A tegnapi részben begumiztuk a top szettet, úgyhogy nincs más hátra, irány a vízpart! Mivel kora tavaszt írunk, olyan helyet választottunk, ahol jó eséllyel tudjuk bemutatni akció közben is a botot. A Moby Dick tórendszer azon tavára látogattunk el egy szeles, hideg napon, amely direkt a rakós botos pontyhorgászat szerelmeseinek tartanak fenn egész évben. Lássuk hát, hogyan sikerült a tűzkeresztség!
Nemrég megjelent egy írásom arról, hogyan lehet feederbottal akár a lábunk előtt pontyokat fogni, ha éppen a körülmények ezt követelik meg. Meglepődtem, hogy milyen nagy érdeklődés követte ezt a cikket, és milyen sokan tapasztalták már azt, hogy sokszor egészen a part mellett is lehet szép pontyokat fogni. Nos, a „láb alatti pontyozás” egyik legegyszerűbb és legszórakoztatóbb formáját szeretném ebben a cikkben bemutatni, ahol a főszerep most nem a feederbotoknak jut!
Az első rész a Shimano Nexave BX 11,5 méteres rakós boton bemutatta a hagyományos gumizási módszert, így erre a részre már csak a különlegességek maradtak. Ha a Nexave BX bot gumizására azt mondtam, hogy egyszerű, akkor az ebben a részben bemutatásra kerülő dolgokra már csak azt tudom mondani Nektek, hogy „gyerekjáték”. Készítsük el a „gumisünit, valamint hozzuk működő állapotba a Shimano Technium BX Competition 1300-as boton az oldalsó gumikivezetést! Tartsatok velem…
Számos írás jelent már meg a Haldorádó Horgászportálon, melyek a rakós botok begumizását hivatottak bemutatni, de eddig még egyik sem volt kisfilmmel kombinálva, ami segítségével egyértelművé tehette volna a rakós botos horgászattal ismerkedők dolgát. Ebben az írásban, valamint a sorozat további részeiben szeretnénk népszerűsíteni ezt a különleges horgászmódszert, kedvet csinálva mindazoknak, akik már kacérkodnak a gondolattal, hogy megvegyék életük első rakósát. Külön köszönet a Rapala Eurohold Zrt-nek, hiszen ők biztosították a Shimano rakós botokat a kisfilmek elkészítéséhez.
A címben szereplő fura megnevezés egy nem hétköznapi termék neve, amely a rohamléptekkel fejlődő finomszerelékes horgászatot teheti még hatékonyabbá. Ismerkedjünk meg vele!
Nem volt olyan rég, amikor a botgumi még nem volt több a botba egyszerűen belefűzött guminál. Minden piacvezető cégnek megvolt a saját kínálata, de ezek sem, tudásban sem teljesítményben nem tértek el jelentősen egymástól. Ezt az „állóvizet” a Hydrolastic kavarta fel, de alaposan. Ez számít az egyik legjelentősebb újításnak a mai versenyhorgászat területén. Kezdetben minden gumi tömör szerkezetű volt, amiben a folyadékkal töltött, cső szerkezetű Hydrolastic hozott forradalmi változást. A Simons 2000 által gyártott új terméket kezdetben a Daiwa cég forgalmazta Angliában. A 2005-ös évtől kezdődően az eddig főként úszóiról ismert Perfect kínálatában közvetlenül is kapható.
A rakós botos nagyhalas horgászatot forradalmasíthatják az új generációs csőgumik. Olyan tulajdonságokkal és paraméterekkel rendelkeznek, amely új utat nyit a finomszerelékes horgászatban. Az előző írásban Danó Gábor segítségével bemutattuk a Daiwa Hydrolastic gumit és annak használatba vételét. „A puding próbája az evés”, tartja a közmondás, lássuk, miként működik a gyakorlatban!
A rakós botos horgászat során teljesen természetes és elfogadott dolog, hogy a bot első 1-2-3 tagját be kell gumizni. A merev botok rugalmatlanságát remekül kompenzáló segédeszköz nélkülözhetetlen egy termetesebb hal kifogásához. Egy jól begumizott bot pont úgy működik, mint egy kifogástalan fékrendszerű orsó. Csak akkor „szólal meg” - kezd el nyúlni a gumi -, amikor kell, és csak annyit enged, amennyit kell. Az egész lelke a megfelelő méretű, jól kiválasztott gumi. De milyen is jó gumi? Ha belegondolunk, hogy néhány év alatt mennyit fejlődött ez technika… és hol tart most… hát, nem semmi!